19:01, 30. 3. 2019.

Radnički upisao 11. pobedu u nizu - savladan i Rad na "Čairu"

haskic
Haskić pogodio 18. put u Superligi; foto: JV / Vanja Keser

Fudbalri niškog Radničkog nastavili su pobednički niz i ostvarili 11. pobedu zaredom u Superligi, pošto su na svom stadionu "Čair", gde ne znaju za poraz, savladali ekipu Rada rezultatom 2:0 (1:0). Golove za niški tim postigli su najbolji strelac šampionata Nermin Haskić i Nikola Drinčić.

Pauza zbog obaveza reprezentacije nije poremetila fudbalere Radničkog koji su u ovom kolu zabeležili 22. trijumf u Superligi.

Radnički je poveo već na isteku prvog minuta - Grbić je počeo akciju po levoj strani, Noma centrirao, a Kojašević pogodio stativu. Lopta se odbila direktno na nogu Haskiću koji ju je bez problema ubacio u mrežu. Haskić je tako postigao 18. gol ove sezone u Superligi čime je i dalje najbolji strelac šampionata.

Nikola Drinčić je povisio rezultat na 2:0 u 69. minutu nakon prelepog slobodnog udarca sa dvadesetak metara koji je preskočio "živi zid".

Nišlije su više napadale, imale izglednije prilike, a u prvom poluvremenu šanse su se samo ređale.

lalatovic,-radnicki-rad,-nis-mart-2019,-foto-jv-vanja-keser foto: JV / Vanja Keser

U 14. minutu oprobao se Grbić sa oko 17 metara, ali lopta je otišla pored gola. Gosti su prvi put pripretili u 18. minutu kada je iz daljine šutirao Bainović, ali je lopta otišla pored gola.

Novu šansu za Radnički stvorio je Noma u 21. minutu posle kornera kada je primio loptu na grudi, ali mu je šut završio pored gola.

U 36. domaći fudbaleri nisu iskoristili veliku šansu. Noma je proigrao Haskića, ovaj sam izašao ispred golmana i šutirao pravo u čuvara mreže Rada. U istoj akciji se oprobao i Kojašević, ali je lopta otiša preko gola.

Ni Grbić se nije bolje snašao u 41. minutu kada, nakon centrašuta Drinčića, sa dva metra nije pogodio gol.

U poslednjim sekundama prvog poluvremena Rad je imao najbolju priliku. Šutirao je Parađina, ali je golman Nišlija Ristić odbranio jednom rukom. Lopta se tada odbila do Trifunovića koji je šutirao preko gola.

riota-noma,-radnicki-rad,-nis-mart-2019,-foto-jv-vanja-keser foto: JV / Vanja Keser

Drugo poluvreme je kasnilo jer su reflektori kasno upaljeni, pa su tek sredinom ovog dela igre proradili i omogućili pravo osvetljenje na terenu.

Kako se završilo prvo, tako je počelo i drugo poluvreme - izglednom prilikom. U 46. Đorđević je prošao po levoj strani, ali je Noma zakasnio da tu priliku kruniše golom.

Oprobao se i Aleksa Jovanović u 72. minutu, ali je bio blokiran, a Radnički je mogao da povede sa 3:0 u 77. minutu, jer zamalo da Šipčić da autogol.

Rezervista niškog tima Čumić je u 88. minutu, nakon povratne lopte sa Ranđeloviće, promašio gol, a više sreće nije imao ni Crnomarković koji je u drugom minutu nadoknade pogodio prečku.

Sa 22 pobede, pet remija i jednim porazom Radnički suvereno drži drugu poziciju. Do kraja osnovnog dela Superlige ostala su još tri kola, a u narednom koje je na programu već u sredu, 3. aprila, Nišlije gostuju Mačvi.

RADNIČKI - RAD 2:0 (1:0)

Stadion "Čair", Niš

Sudija: Milan Ilić

Žuti kartoni: Stefan Đorđević, Riota Noma (Radnički), Njegoš Petrović, Branislav Jovanović, Borko Veselinović (Rad)

RADNIČKI: Borivoje Ristić, Marko Živković, Stefan Đorđević, Radovan Pankov, Đorđe Crnomarković, Taras Bondarenko, Riota Noma (Aleksa Jovanović od 67. minuta), Nikola Drinčić, Damir Kojašević (Lazar Ranđelović od 60. minuta), Nermin Haskić (Nikola Čumić od 75. minuta).

RAD: Dušan Marković, Miloš Taunović, Milan Perendija, Nikola Šipčić, Branislav Jovanović, Filip Bainović, Dušan Stević, Dejan Parađina, Njegoš Petrović (Borko Veselinović od 57. minuta), Miorad Balabanović (Filip Kasalica od 75. minuta), Miloš Trifunović (Stefan Mihajlović od 57. minuta).