20:59, 31. 8. 2013.

Radničkom pobeda i prvo mesto

culum

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su Slobodu iz Užica rezulatatom 2:0 (0:0) golovima Aleksandra Jovanovića u 78. minutu i Radoša Bulatovića u 80. minutu pred oko 6.000 ljudi na stadionu Čair.

Treću pobedu u Superligi Radnički je ostvario na svom stadionu u 4. kolu i pred nedeljne mečeve biće na prvom mestu Superlige sa 10 bodova.

Pobeda je obezbeđena za dva minuta. Prvo je Aleksandar Jovanović odlično ubacio loptu sa ivice šesnaesterca nakon dodavanja Bulatović, a potom je Bulatović nakon nove kontre Radničkog postigao gol nakon korenera Stojanovića

U prvom poluvrmenu Radnički je postigao dva gola, ali nijedan nije priznat. Prvo je poništen gol Seada Hadžibulića u 38. minutu zbog ofsajda, a u 42. minutu sudija nije priznao gol Petra Jovanovića i svirao je faul u napadu. Jovanović je loptu primio od Aleksandra Jovanovića i glavom je ubacio u mrežu Slobode, ali gol nije priznat.

Hadžibulić je još jednom bio u ofsajdu i to u nadoknadi vremena prvog poluvremena, nakon dodavanja Saše Stojanovića, pa nije imao priliku da bolje ugrozi gol rivala.

Prvo poluvreme obeležili su napadi u pokušaji niških fudbaleri, ali na žalost oko 6.000 ljudi na stadionu Čair nije viđen gol.

Najveću priliku u prvom poluvremenu gosti su imali u 17. minutu kada je Tiago izašao ispred golmana Radničkog Kesića i šutnuo tik pored gola.

Jedna od najboljih prilika Radničkog u prvom delu igre bila je u 25. minutu kada je Saša Stojanović, koji je odigrao utakmicu na visokom nivou, dobio loptu od Aleksandra Jovanovića na ivici šesnaesterca i uputio udarac, ali je lopta pogodila prečku.

U 20. minutu Stojanović je izveo slobodan udarac sa tridesetak metara, a najviši u skoku bio je Milan Ćulum koji je glavom uputio udarac glavom preko gola.

superliga Na početku drugog poluvremena za Radnički je debitovao Ivica Jovanović.

U 54. minutu Sloboda je imala veliku šansu preko Pejovića, koji je došao ispred Kesića i lopta je otišla tik pored gola.

U 62. minutu utakmica je bila na kratko prekinuta zbog kvara na reflektoru između severne i istočne tribine, ali to nije mnogo uticalo na igru. U nastavku fudbaleri Slobode su igrali čvršće, pa domaći igrači nisu uspevali da dođu do gola Užičana.

Ulazak Vladimira Milenkovića u 67. minutu uneo je malo agresivniju igru Radničkog, a popularni Šoče je u 70. minutu šutnuo sa dvadesetak metara i lopta je udarila spoljni deo mreže. Minut kasnije, u gužvi ispred gola Slobode Radoš Bulatović je imao veliku šansu. Šutirao je sa desne strane, ali je golman Slobode spasio mrežu.

U82. minutu Sloboda je imala dve prilike, ali je oba puta odlično reagovao Aleksandar Kesić koji je i na 4. utakmici sačuvao mrežu.

Radnički će provesti noć na prvom mestu Superlige sa 10 bodova jer Čukarički i Partizan igraju u nedelju.

Naredni meč Radnički igra 14. septembra u Beogradu sa OFK Beogradom.

Pogledajte snimak 2. gola; Autor: sale1987nis

RADNIČKI - SLOBODA 2:0 (0:0)

Stadion Čair u Nišu

Gledalaca: 6,000

Sudija: Marko Popović

Žuti kartoni: Saša Stojanović (Radnički), Stojan Pilipović, Darko Lovrić (55. minut) iz Slobode

RADNIČKI: Aleksandar Kesić, Branko Pauljević, Vladan Pavlović, Miloš Petrović, Radoš Bulatović, Milan Ćulum, Dušan Kolarević, Petar Jovanović (Ivica Jovanović od 46. minuta), Aleksandar Jovanović, Saša Stojanović, Sead Hadžibulić (Vladimir Milenković od 67. minuta).

SLOBODA: Dejan Ranković, Jovica Vasilić, Zoran Knežević, Aleksandar Pejović, Stojan Pilipović, Aleksandar Gojković, Shohei Okuno (Dario Purić od 76. minuta), Lazar Jovanović, Galvao da Silva Tiago, Darko Lovrić, Delimir Bajić.