11:11, 13. 9. 2022.

Rukometašice Naise porazom počele novu sezonu

Naisa
Prvo, pa poraz; foto: JV / Marko Mitić

Tokom celog meča rukometašice Naise su pokušavale da stignu prednost Bekamenta, u poslednjim sekundama imale šut za remi, ali je stativa to sprečila. Na kraju, prvo kolo ARKUS lige u Nišu je završeno pobedom ekipe iz Aranđelovca rezultatom 26:25 (18:13).

Gošće su počele bolje, povele sa 4:1 u 8. minutu, a u 11. vodile rezultatom 7:2. Teško su niške igračice dolazile do pogodaka, sa druge strane, rukometašice Bekamenta to su koristile i u 21. minutu imale prednost od 14:7. Golovima Mihajlovićeve, Petkovićeve i Đurovićeve, Naisa je smanjila zaostatak (14:10), ali nedovoljno pošto je ekipa iz Aranđelovca otišla na odmor sa vođstvom 18:13.

Borile su se niške igračice u nastavku da stignu zaostatak koje su jurile tokom celog meča, a novom serijom stigle na minus 3 u 49. minutu (20:23). Usledila je velika borba, a na gol zaostatka Nišlijke su došle u 59. minutu (25:26).

U poslednjem minutu Ana Tomković je imala priliku da iz sedmerca uveća prednost Bekamenta, ali je Katarina Kosanović odbranila šut. Tamara Simonović je imala priliku da donese bod Naisi u poslednjim sekundama, ali je pogodila stativu.

Najefikasnija u niškom timu bila je Olja Nikolić sa 8 golova, a u timu Bekamenta Zoe Petrović sa 7 pogodaka.

U narednom kolu Naisa igra u Pančevu protiv istoimene ekipe.