Slabo drugo poluvreme koštalo vaterpoliste Naisa pobede u Zrenjaninu

Autor:M. MitićIzvor:Južne vesti
Nais vaterpolo
Niški tim ostao bez snage; Ilustracija; foto: Vanja Keser

Nisu uspeli vaterpolisti Naisa da dođu do prvih bodova u Superligi, pošto su u 5. kolu poraženi od ekipe Proletera rezultatom 7:5 (1:3, 1:1, 1:0, 4:1). Ekipa iz Niša odigrala je loše drugo poluvreme u kojem je postigla samo jedan gol, a sa novim porazom ostala je na samom dnu tabele.

Pre utakmice obe ekipe bile su bez bodova, pa su se izabranici trenera Živića nadali da će u Zrenjaninu doći do prve pobede. Dobro su započeli meč, dobili prvu četvrtinu sa 3:1, a prednost od dva gola imali su i na poluvremenu.

U trećoj četvrtini viđen je samo jedan gol i to u mreži golmana Naisa Lazića. Sredinom poslednjeg perioda igre, Zrenjaninci su poveli sa 5:4, ali je Kovačević vrlo brzo poravnao rezultat. Ipak, do kraja meča vaterpolisti Proletera postigli su još dva gola i tako došli do prvih bodova u sezoni.

Pored ekipe iz Niša, bez bodova je i ekipa Zemuna, a predstojećeg vikenda na bazenu ”Čair” gostovaće će ekipa Šapca.

Vaterpolo Superliga 5. kolo: VK Proleter - VK Nais 7:5 (1:3, 1:1, 1:0, 4:1);

Bazen: SRC Jug;

Sudije: Raković - Balažević;

Isključenja: Proleter: 6; Nais: 11;

Peterci: Proleter 1 (1); Nais: /

Proleter: Šantalab, Čabrilo 1, Janjić, Ljubenović, Rončević, Ilić 2, Mitrović 2, Ćatović, Trkulja, Bosić 1, Matković, Lalić 1, Sretković, Marić;

Nais: Lazić, Stamatov, Pošmuga, Vulović 2, Đorđević, Vujović, Barbarez 1, Kovačević 1, Kujović, Šilj 1, Pogi, Bribeljuk, Tomić, Živadinović;