Radnički poražen od Spartaka na "Čairu"

Autor:M. M.Izvor:Južne vesti
VVV_4256
Poraz Nišlija; foto: Vanja Keser/JV

Da fudbaleri niškog Radničkog nisu u sjajnoj formi na startu prolećnog dela pokazalo se još jednom jer su u 24. kolu Linglong Superlige poraženi od ekipe Spartaka iz Subotice rezultatom 1:0. Jedini gol na meču postigao je Šimura u 82. minutu meča, nakon velike greške golmana domaćih Kojića.

Iako se od meča u Nišu dosta očekivalo, s obzirom na to da kada ove dve ekipe igraju uvek ima puno golova, od početka se videlo da fudbaleri nisu baš raspoloženi za nadigravanje i da će ovo biti tvrda utakmica sa dosta oštrih startova na sredini terena.

Niti jedna velika prilika nije viđena u prvih 45 minuta, a dodatni problem u igri obe ekipe pored ne baš sjajnog terena predstavljao je i jak vetar.

Prva ozbiljnija šansa na meču viđena je tek u 65. minuta, kada je Šimura iskosa izašao jedan na jedan sa golmanom Kojićem, šutirao pokraj njega, ali lopta nije završila u mreži Radničkog jer je sa same gol linije intervenisao Stanković.

Ipak, u 82. minutu za Nišlije nije bilo spasa - golman Kojić je krenuo na jednu visoku loptu koja mu je ispala iz ruku i došla do Srećkovića koji je centaršutem pronašao usamljenog Šimuru na ivici petarca, a on glavom loptu poslao u mrežu. VVV_4089 Nesigurni Kojić; foto: Vanja Keser/JV

Imao je i kasnije Kojić izletanje u prazno, ali ga je Petrović spasao da ne primi i drugi gol.

Od tog trenutka se i Radnički probudio, krenuo po izjednačenje, ali u toj nameri nisu uspeli, pa su Subotičani odneli čitav plen iz Niša.

Nakon meča trener Radničkog Vladimir Gaćinović rekao je da će se analizirati uzroci ovog poraza i da očekuje brzu reakciju svojih igrača.

Pre svega želim da se izvinim sportskoj javnosti Niša zbog ovog poraza. Današnja utakmica bila je teška, ali ni vetar, ni loš teren, ni problem sa "bonusima“ ne smeju da nam budu nikakav izgovor. Nismo bili dobri i izgubili smo. U prvom poluvremenu smo imali inicijativu, nismo iskoristili neke situacije koje smo morali, a u finišu smo surovo kažnjeni nakon tog kornera. Za taj gol nije kriv mladi golman Milorad Kojić, koji je budućnost ovog kluba. Krivi su svi - rekao je Gaćinović.

Ovim porazom Nišlije su opet pale na tabeli i sada su na 9. mestu sa 34 osvojenih bodova, dok su gosti sa severa stigli do 40 bodova i visokog 5. mesta.

Niški fudbaleri koji su u poslednjih 5 utakmica na domaćem ternu izgubili čak 4 puta, šansu za popravni imaće već u sredu 3. marta kada će gostovati ekipi Proletera u Zrenjaninu.

Radnički je ovim porazom ostao i bez šansi da se domogne Evrope, dok Subotičani imaju i dalje čemu da se nadaju.