Teniska akademija Živković

• taz

Niški teniser niže medalje

Nakon osvajanja završnog masters turnira Teniskog saveza istočne Srbije, teniser Teniske akademije Živković (TAŽ) Luka Stefanović najbolji je i na završnom državnom mastersu za tenisere do 16 godina.

detaljnije
  • Tamara Mihajlović tenis trener

Nišlijka se usavršavala kod Tonija Nadala

Dvojica stručnjaka svetskog glasa Toni Nadal i Alberto Kastelani podučavali su u Sarajevu mlade teniske trenere, a među njima bila je Nišlijka Tamara Mihajlović, koja će stečena znanja ubuduće primenjivati nad najmlađim članovima Teniske akademije Živković.

(2) detaljnije
  • Teniseri i teniserke akademije Živković

Mladi teniseri iz Niša ubedljivo najbolji u istočnoj Srbiji

Po 8 najbolje rangiranih tenisera sa istoka Srbije nadmetalo se na završnom mastersu za titulu najboljeg u regionu, a igrači niške Teniske akademije Živković bili su bez premca i osvojili čak tri prva, dva druga i tri treća mesta.

detaljnije
  • Aleksandar Žikić teniser

Teniser iz Niša državni šampion uzrasta do 10 godina

Pobednik Kupa Srbije, najvišeg nivoa teniskog takmičenja u uzrastu do 10 godina, zbog čega je i poneo zvanje državnog šampiona, postao je Nišlija Aleksandar Žikić.

(1) detaljnije
  • Emilija Zdravkovic osvojila turnir u Sofiji TAŽ

Niške teniserke nastavljaju sa odličnim rezultatima

Nakon što je osvojila Državno prvenstvo bez izgubljenog seta, Emilija Zdravković je to ponovila i na međunarodnom turniru u Sofiji. U paru sa Anjom Stanković stigla je i do polufinala u dublu, dok je Lola Radivojević u istoj konkurenciji poražena u finalu turnira u Nemačkoj.

detaljnije
  • Luka Živković teniser

Teniser iz Niša osvojio turnir u Skoplju bez izgubljenog seta

Opravdavši ulogu prvog nosioca, Nišlija Luka Stefanović osvojio je teniski turnir Neotel open u Skoplju, bez izgubljenog seta. On je u finalu pobedio domaćeg predstavnika Đorđija Jankulovskog sa 6:1, 7:6(6) i tako po drugi put ove godine osvojio međunarodni šampionski pehar.

detaljnije
  • lola i ema

Mlade teniserke iz Niša u reprezentaciji Srbije

Od tri teniserke koje čine tenisku reprezentaciju Srbije do 12 godina, čak dve su iz niške teniske akademije Živković. Emilija Zdravković i Lola Radivojević predstavljaće Srbiju na Evropskom prvenstvu u tenisu koje se ovog leta igra u Rumuniji i Francuskoj.

detaljnije
  • Luka Stefanovic TAZ

Više od 100 tenisera nastupa na međunarodnom turniru u Nišu

Od 15. do 23. jula na teniskom turniru u Nišu takmičiće se preko 100 juniora i juniorki, koji dolaze i iz jako udaljenih krajeva sveta, poput Hong Konga i Sjedinjenih Američkih Država. U trci za šampionski pehar i Niš će imati svoje predstavnike i to u obe kategorije.

detaljnije
  • Emilija Zdravković osvojila Prvenstvo Srbije do 12 godina

Niške teniserke osvojile titule šampiona i vicešampiona Srbije

Apsolutna dominacija niških teniserki viđena je na Prvenstvu Srbije za devojčice do 12 godina, jer su finale igrale Nišlijke Lola Radivojević i Emilija Zdravković, koja je pobedila sa 2:0 i tako zaslužila titulu šampiona države.

• Luka Stefanovic teniser osvojio turnir u Bugarskoj

Nišlija osvojio teniski turnir u Bugarskoj

Trofej junirskog turnira iz serije Tennis Europe, završio je u rukama Nišlije Luke Stefanovića, koji je oprovdao ulogu prvog favorita. Ovo mu je omogućilo da se približi ulasku među 100 najboljih juniora do 16 godina.

detaljnije
  • Teodora Ristić TAŽ teniserka

Počinje "Niš open" - međunarodni turnir za teniserke

Fjučers turnir za seniorke, na kome je najavljeno učešće teniserki iz preko 20 država, počeće 27. maja na terenima Teniske akademije "Živković" u Nišu. Kako će Niš imati i svog predstavnika, 17-godišnju Teodoru Ristić, organizatori pozivaju publiku da je podrži, ali i uživa u kvalitetnom tenisu.

detaljnije
  • Tenis

Nišlija osvojio teniski turnir u Novom Sadu

Mladi teniser iz Niša Luka Stefanović osvojio je turnir u Novom Sadu u konkurenciji do 16 godina. Nišlija je prvi set osvojio bez izgubljenog gema, nakon čega mu je predao meč Stefan Spasojević, prvi reket Srbije u ovom uzrastu.

detaljnije
  • Tenis

Niška teniserka osvojila turnir u Beogradu

Nakon uspešne prošle godine i brojnih pehara, Nišlijka Emilija Zdravković osvojila je prvi i u 2017, i to na Otvorenom prvenstvu Beograda, turnira 1. kategorije. Na putu do finala Emilija je odigrala 3 meča u kojima je bila odlična i izgubila samo 10 gemova. U borbi za pehar rutinski je savladala lako Požarevljanku Jovanu Grujić sa 6:1, 6:3.

• Nikola Dimitrijević

Niški teniser osvojio Prvenstvo Srbije

Prvenstvo Srbije za tenisere do 18 godina u Čačku, u konkurenciji više od 30 igrača, osvojio je 17-godišnji Nišlija Nikola Dimitrijević.

• Mlada niška teniserka osvojila prvi međunarodni trofej

Borbenom i hrabrom igrom 16-godišnja Nišlijka Teodora Ristić, članica Teniske akademije Živković, trijumfovala je na internacionalnom ITF turniru u Budimpešti za teniserke do 18 godina i osvojila prvi međunarodni trofej u karijeri.

detaljnije

Italijanski teniser osvojio “Niš Open 2016”

Brojna publika na terenu Teniske akademije Živković uživala je u sjajnim potezima i kranje uzbudljivom i neizvesnom finalnom meču turnira “Niš Open 2016”, a posle više od 2 sata igre Italijan Lorenco Đustino pobedio je Kristijana Mesaroša iz Hrvatske rezultatom 2:1 (3:6, 6:2, 6:4).

detaljnije

Niš domaćin najjačeg teniskog turnira u Srbiji

Na terenima Teniske akademije Živković u subotu 10. septembra startuje međunarodni fjučers turnir “Niš Open 2016” za tenisere, nagradnog fonda 25.000 dolara, koji je ove godine najjači turnir u zemlji. Kvalifikacije kreću u subotu, a glavni deo turnira u utorak.

Teniska akademija Živković vicešampion Srbije

Ekipa Tensike akadameije Živković je prošle nedelje učestvovala na Državnom prvenstvu Srbije za juniore do 18 godina i okitila se srebrnom medaljom u ekipnoj konkurenciji, pošto je u finalnom meču poražena od Crvene zvezde rezultatom 3:1.

detaljnije

Najkvalitetniji teniski turnir u Srbiji septembra u Nišu

Fjučers turnir nagradnog fonda 25.000 dolara u seniorskoj konkurenciji za muškarce biće odigran na terenima Teniske akademije Živković u septembru. Organizatori kažu da je posle “Serbia Open”-a, koji se u Beogradu organizovao od 2009. do 2012. godine, ovo najjači turnir u zemlji.

detaljnije

Teniserke TAŽ-a vicešampionke Srbije

Porazom u finalu od Crvene zvezde rezultatom 4:0 članice Teniske akademije Živković iz Niša Miljana Milojević, Miljana Ristić, Teodora Ristić i Hristina Cvetković osvojile su drugo mesto na ekipnom Prvenstvu Srbije.