Težak poraz u Beogradu, Zvezda sa 5 golova ispratila Radnički za Niš

Autor:Ljubomir FilipovIzvor:Južne vesti
radnicki crvena zvezda 2, foto jv jelena misic
Poraz u Beogeadu; ilustracija; foto: JV / Jelena Mišić

Fudbaleri niškog Radničkog ubedljivo su poraženi na gostovanju u Beogradu u meču osmine finala Kupa Srbije sa Crvenom Zvezdom (5:0). Meč je rešen u prvom poluvremenu kada su viđeni svi golovi.

Ubedljiv poraz se mogao naslutiti i pre početka meča kada se video sastav tima za koji se odlučio trener Slavoljub Đorđević, a u kome nije bilo Petrova, Pejovića, Mesarovića i Belakovića.

Kombinovani tim Radničkog prvi gol je primio već u 12 minutu kada je šutirao Knežević, a mladi golman Stevanović loše reagovao, a samo 5 minuta kasnije nakon greške Jamkama do lopte je došao Katai i sa 20 metara lobovao golmana gostiju i povećao vođstvo.

U 19. minutu već je bilo 3:0 za domaće nakon gola Endiaja, a u 25. minutu Lučić je sa preko 20 metara poslao neodbranjiv šut za Stevanovića.

Konačan rezultat postavio je Kraso u 38. minutu iz penala.

U nastavku meča, po snegu i temperaturi oko nule, fudbaleri Radničkog i Zvezde kao da su čekali da se meč što pre završi, a ofanzivniji u odnosu na prvo poluvreme bili su Nišlije, ali nisu mogli ni do počasnog pogotka.

Na poslednjih 13 gostovanja Crvenoj Zvezdi u Beogradu Nišlije su postigli samo jedan gol.

Morao sam da izvedem kombinovani sastav, nisam očekivao da momci tako loše uđu u utakmicu. Dižemo glavu, idemo dalje - rekao je Đorđević nakon meča.

Naredni meč fudbaleri Radničkog igraju u ponedeljak, 11. decembra, u Nišu, a protivnik je lider prvenstva Partizan.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI 5:0 (5:0)