Topličanin u polufinalu Kupa FS RIS

Autor:Lj. M.Izvor:Južne vesti
toplicanin - moravac 1 foto lj.m.
Prokupčani bolji od Moravca; foto: Lj.M.

Fudbaleri Topličanina plasirali su se u polufinale Kupa FS RIS posle pobede od 2:1 nad srpskoligaškom ekipom Moravac Orion iz Mrštana kod Leskovca.

Topličanin je poveo sa 1:0 golom Mladenovića već nakon desetak minuta igre. U nastavku, gosti su napadali, ređale su se šanse, ali je golman Topličanina Miloš Gligović u nekoliko navrata uspeo da sačuva svoju mrežu u situacijama "jedan na jedan“.

U finišu poluvremena je je Mladenoviću poništen gol zbog ofsajda, a samo nekoliko minuta kasnije, posle opravdano dosuđenog penala za domaće, neprecizan sa bele tačke bio je Luka Paunović.

Drugo poluvreme je počelo dobro za Topličanin, jer je vrlo brzo odlični Dušan Stojković udarcem sa 16 metara duplirao prednost svoje ekipe.

Moravac je pokušao da se vrati, napadao, imao nekoliko izglednih šansi, ali sem gola koji su postigli sredinom drugog poluvremena, nisu mogli više na ovom susretu.