19:43, 4. 3. 2020.

U uzbudljivom meču odbojkaši Niša savladali kragujevački Radnički

ok nis, ok radnicki kragujevac, 4 mart 2020, foto jv vanja keser 3
Nova pobeda u mini-ligi; foto: JV / Vanja Keser

Drugu pobedu u mini-ligi, a 16. u domaćem šampionatu odbojkaši Niša ostvarili su na svom terenu, pošto su savladali šestoplasirani Radnički iz Kragujevca. Treći put ove sezone Nišlije su bile bolje od Kragujevčana, a ovog puta rezultat je bio 3:1 (28:30, 25:18, 28:26, 27:25).

Čuvaju odbojkaši Niša svoju drugu poziciju na tabeli domaćeg šampionata, a novi trijumf ostvarili su u svom "Čairu" u meču u kom je publika videla veliku borbu, motivisane ekipe i čak tri seta završena u taj-brejku.

ok nis, ok radnicki kragujevac, 4 mart 2020, foto jv vanja keser 1 foto: JV / Vanja Keser

Počelo je izjednačeno, odbojkaši Niša jurili su zaostatak od poena, ali onda serijom 3:0 i poveli sa 9:8. Uzvratili su istom serijom gosti (12:11). Vratili su domaći prednost (17:15), vodili su, ali nisu igrači Radničkog lako odustajali. Do izjednačenja su došli pri rezultatu 22:22, a onda je usledila prava borba. Spasili su niški odbojkaši prve dve set-lopte Radničkog, imali dve svoje i pri vođstvu domaćina od 28:27 Radnički je serijom 3:0 i poenima Goića i Jekića preokrenuo i dobio prvi set (30:28).

Uz dve greške gostiju i blok Stojkovića, Niš je poveo sa 3:0 u drugom setu. Pri rezultatu 6:2 za domaće, trener gostiju tražio je tajm-aut, ali to nije poremetilo domaće (8:4). Uspeli su Kragujevčani da se približe na poen zaostatka greškama Nišlija (8:7), ali su domaći igrači serijom 5:0 poveli sa 13:7. Usledila je igra poen za poen, Niš je čuvao prednost i na kraju dobio deonicu sa 25:18 i izjednačio u setovima (1:1).

Silovito je počeo Radnički treću deonicu, poveo sa 4:0, a onda su Nišlije polako i to preko Keite, Stojkovića i Ikbajrija došle do izjednačenja (8:8). Opet su se gosti "odlepili" (10:8), ali su nanizali greške i Nišlije su prvi put povele (11:10). Igralo se poen za poen, a onda je serijom 3:0 Radnički poveo sa 18:17. Kragujevčani su poveli sa 20:18, a Nišlije su potom jurile rezultat do finiša seta kada su poenima Keite i Ikbajrija došle do 23:23. Stojković je servis-greškom dao Radničkom set-loptu, ali je Keita doneo izjednačenje. Blokom je Ivković doneo prvu set-loptu Nišu, ali se nije predavao Radnički. Usledila je velika borba, ali na kraju su Nišlije iskoristile treću set-loptu i blokom Ivkovića dobile deonicu sa 28:26 i povele u setovima sa 2:1.

Ikbajri i Ivković doneli su Nišu prednost od 3:1 u četvrtom setu, a dobrom i sigurnom igrom, kao i poenima Ikbajri Nišlije su povele sa 7:4. Uspeli su gosti da izjednače (10:10), a onda serijom 5:0 povedu sa 15:11. Poenima Ikbajrija i Keite Niš je stigao na minus jedan (17:16), ali su se Kragujevčani "odlepili" na 20:17. Uz dva poena Ikbajrija i as Milovanovića Nišlije su izjednačile (20:20), a onda je usledila izjednačena igra. Ikbajri je, potom, doneo, prednost Nišu od 23:22, a Jelić i prvu meč-loptu, ali je Dukić doneo izjednačenje (24:24). Ivković je poenom doneo i drugu meč-loptu domaćinu, ali je utakmicu produžila servis-greška Jelića. Onda je Keita uzeo stvar u svoje ruke i uz dva poena, od svoja 33 ukupno, doneo radost i pobedu Nišu (27:25).

U narednom kolu, već u subotu, 7. marta od 17 sati Nišlije dočekuju beogradski Partizan.

NIŠ - RADNIČKI 3:1 (28:30, 25:18, 28:26, 27:25)