18:25, 15. 11. 2015.

Ubedljiv poraz Naise za kraj evropske sezone

Odbrana Naise nije mogla mnogo; foto: FB strana "TusSies Metzingen"

U revanšu trećeg kola EHF kupa rukometašice niške Naise izgubile su rezultatom 50:21 (19:8) od Mecingena. Nemice prošle dalje ukupnim rezultatom 88:50.

Nišlijke nisu uspele da iznenade Mecingen i stignu zaostatak iz prvog meča (38:29). Držale su se rukometašice Naise na početku, bilo je 2:1 i 4:3 za protivnika, ali je Mecingen poveo sa 8:3 i 14:6 što je u 24. minutu nateralo trenera Svetislava Jovanovića na tajm-aut.

Vratila se Naisa sa kratkog odmora golom, ali je protivnik otišao na plus 10 (17:7) u 27. minutu. Do kraja prvog poluvremena Nišlijke su uspele samo do još jednog pogotka, a rezultat nakon prvih pola sata igre je bio 19:8 za nemačku ekipu.

Gošće iz Srbije nisu uspevale da dođu do gola protivnika, a u 41. minutu bilo je 32:11 za Mecingen. Pet minuta kasnije niške rukometašice stigle su na minus 19 (35:16), ali je nemački tim napravio seriju 8:1 i vratio prednost od preko 20 golova (43:17) u 52. minutu.

Poslednjih 8 minuta Naisa je postigla još 4 gola, dok su Nemice u poslednjim sekundama došle do 50. gola na meču.

Mecingen je prošao u osminu finala EHF kupa, dok se Naisa vraća domaćem šampionatu i Kupu.

MECINGEN - NAISA 50:21 (19:8)