11:50, 2. 10. 2011.

Uspeh niških džudista na državnom Prvenstvu

dzudo, sara i goran
Goran Prgonjić iz Cementa i Sara Božić iz Kinezisa

Džudisti Kinezisa Sara Božić i Uroš Kostadinović osvojili Prvenstvo Srbije za mlađe seniore. Dejan Tomac i Bojan Ivezić iz Kinezisa bili treći. Takmičarka Niša Milica Stanković druga.

U tehničkoj organizaciji Džudo kluba Kinezis u Nišu je održano Prvenstvo Srbije za seniore do 23 godine. Domaćin je bio favorit u nekim kategorijama, što su i potvrdili džudisti Kinezisa.

Seniorska prvakinja Balkana Sara Božić je potvrdila dominaciju i u državi i u kategoriji do 57kg atraktivnim iponima osvojila i titulu prvaka Srbije za mlađe seniore.

Treći sa Balkanskog prvenstva Uroš Kostadinović iponima je postao najbolji u kategoriji do 66kg. U istoj kategoriji Dejan Tomac je bio treći, a Nikola Lemić peti.

Pojačanje Kinezisa od ove sezone Bojan Ivezić je osvojio treće mesto u kategoriji do 73kg. Aleksandar Stamenković je izgubio u borbi za medalju u kategoriji do 81kg.

Još uvek kadet, takmičarka Niša Milica Stanković osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 52kg.

Za najbolju takmičarku Prvenstva izabrana je Sara Božić iz Kinezisa, a za najboljeg takmičara Goran Prgonjić iz Džudo kluba Cement iz Beočina.

Novi izazovi za Kinezis

Seniori Kinezisa učestvovaće u nedelju, 9. oktobra na memorijalnom turniru "Zoran Osmajlić" u Beogradu. To će im biti poslednja provera pred početak takmičenja u Superligi koje počinje 15. oktobra.