11:17, 26. 3. 2019.

Uz državni rekord Nišlija doplivao do Evropskog i Svetskog prvenstva

plivanje,-nis,-decembar-2018,-foto-jv-vanja-keser
Lepe vesti iz plivanja; foto: JV / Vanja Keser

Uz oboren državni rekord u kategoriji do 18 godina u disciplini 50 metara leđno (26:40), na susretu reprezentacija u Zagrebu, jedan od najboljih niških plivača Andrija Petković obezbedio je plasman na Svetsko i Evropsko prvenstvo za juniore.

Tokom vikenda je u Zagrebu održan susret reprezentacija Bosne i Hercegovine, Slovenije, Hrvatske i Srbije, a pored Andrije, iz Plivačkog kluba Sveti Nikola nastupili su i Uroš Canić i Nikola Lazarević.

Pored uspeha u disciplini 50 m leđno, Andrija je u disciplini 100 m leđno osvojio srebrnu medalju sa vremenom 58:07 čime je oborio lični rekord, dok je u disciplni 100 m kraul osvojio bronzanu medalju.

plivanje,-nis,-foto-jv-vanja-keser Plivači Svetog Nikole doneli lepe vesti iz Zagreba; foto: JV / Vanja Keser

Kao član štafete 4x100 m kraul Andrija je osvojio prvo mesto za Srbiju u juniorskoj kategoriji.

Drugi član niškog kluba Nikola Lazarević osvojio je uz lične rekorde dve zlatne medalje u disciplinama 100 m i 200 m prsnim stilom, dok je u disciplini 50 m prsnim stilom osvojio drugo mesto u kategoriji mađih juniora.

Pored ovih uspeha, Nikola je u štafetnoj trci osvojio drugo mesto u disciplini 4x100 m mešovito.

Uroš Canić je u štafeti 4x100 m mešovito bio drugi u kategoriji starijih juniora i osvojio bronzanu medalju u disciplini 200 m prsnim stilom u kategoriji starijih juniora. U disciplinama 50 m i 100 m prsno isplivao je svoje nove lične rekorde.