20:31, 3. 4. 2019.

Uz veliku borbu "Želja" pobedio Metaloplastiku na startu plej-ofa

vejin,-rk-zeleznicar,-nis,-foto-jv-vk
Predrag Vejin (10) jedna od najefikasnijih na meču; foto: JV / Vanja Keser

U meču gde su vodili veliku borbu i prvi put poveli tek početkom drugog poluvremena rukometaši Železničara su uspeli da savladaju šabačku Metaloplastiku (36:35) u prvom kolu plej-ofa. Nišlije su predvođene Sretenovićem, Vejinom i Markovićem sa po 7 golova upisale važnu pobedu u borbi za titulu šampiona države.

jevta,-steva,-rk-zeleznicar Vladimir Jevtić (23) i Stevan Sretenović (8); foto: JV / Vanja Keser

Metaloplastika je bolje počela, u 5. minutu vodila sa 4:1, a potom u 11. imala vođstvo od 8:5. Golovima Sretenovića i Vejina domaćin je došao na minus jedan, ali do prvog izjednačenja na meču stigao je golom Nemanje Živkovića tek u 20. minutu (13:13).

Opet su gosti imali bolju kontrolu meča, vodili sa 18:15 u 26. minutu, ali do kraja prvog dela igre nisu više dali ni gol. Iskoristili su to rukometaši "Želje", pa su Vejin, Marković i Babić doneli izjednačenje za kraj prvog dela igre (18:18).

dobrivoje-markovic,-rk-zeleznicar-nis,-foto-jv-vanaj-keser Borvioje Marković; foto: JV / Vanja Keser

Pauza kao da je trgnula izabranike Veselina Vujovića, pa su domaći rukometaši prvi put poveli početkom drugog dela igre (20:18).

Izjednačenje je usledilo u 35. minutu (22:22), ali je ponovo Železničar preuzeo kontrolu nad rezultatom i u 42. minutu poveo sa 26:24. Nisu se predavali gosti, ali su poslednje izjednačenje imali u 45. minutu (27:27).

os-dusan-radovic,-rk-zeleznicar,-foto-jv-vanja-keser foto: JV / Vanja Keser

U 51. minutu "Želja" je imao rekordnih plus 3 (32:29), a tu razliku imao i u pretposlednjem minutu (35:32). Poslednji trenuci meča doneli su uzbuđenje, ali je domaćin uspeo da sačuva prednost i na kraju slavi minimalnom razlikom (36:35).

Najefikasniji u niškom timu bili su Stevan Sretenović, Predrag Vejin i Dobrivoje Marković sa po 7 golova, dok je u gostujućoj ekipi Borivoje Đukić dao 8 golova.

U drugom kolu plej-ofa Nišlije gostuju pančevačkom Dinamu, koji je na startu poražen od Vojvodine.

Duel u Pančevu igra se u nedelju, 7. aprila od 18 sati.

ŽELEZNIČAR - METALOPLASTIKA 36:35 (18:18)

Niš, sala OŠ "Dušan Radović".

Gledalaca: 600.

Sudije: Goran Kovač (Kosovska Mitrovica) i Srđan Milosavljević (Zvečan).

Sedmerci: Železničar 7(4), Metaloplastika 5(4).

Isključenja: Železničar 10, Metaloplastika 4 minuta.

ŽELEZNIČAR: Stošić (3 odbrane, 1 sedmerac), Kocić (2 odbrane), Milovanović 1, Sretenović 7, Mađar, Vejin 7, Milosavljević 2, Živković 1, Spasić 1, Gorela 2, Marković 7(4), Jevtić 1, Kljajić 1, Pižurica, Pavlović 2, Babić 4.

METALOPLASTIKA: Budović (1 odbrana), Jandrić (4 odbrane, 1 sedmerac), Bomaštar, Vorkapić 5, Pisarić 1(1), A. Babić, Došen, Đukić 9, Mićić, Matičić 4(3), Todorović, Rašić, Gojković 4, Milić 6, Trkulja, D. Babić 6.