10:03, 11. 1. 2018.

Vaterpolisti Naisa pobedom počeli 2018. godinu

foto vanja keser
Vaterpolisti Naisa imaju 10 bodova nakon 7 utakmica; foto: Vanja Keser

Dobrom i sigurnom igrom u prvom poluvremenu vaterpolisti niškog Naisa uspeli su da trijumfuju u Valjevu rezultatom 9:6 u 8. kolu Regionalne A2 lige.

Domaćin je poveo golom Rackova, ali je ubrzo Bolović udarcem iz velike daljine izjednačio na 1:1. Nais je preko peterca poveo sa 2:1, a novo izjednačenje doneo je Stanić. Konačan rezultat prve četvrtine postavio je Nikolić 34 sekunde pre kraja.

Nakon što u prva četiri minuta nije bilo golova, Nišlije su preko Nikolića povele sa 4:2. Ekipa Valjeva je opet uzvratila, ali je Dimitrijević silovitim šutom na isteku napada pogodio i doneo prednost Naisu od dva gola razlike. Isti igrač je na 35 sekundi do kraja bio precizan i niški tim je na odmor otišao uz vođstvo od 6:3.

U trećoj deonici golovi su viđeni samo u poslednja dva minuta - prvo je za Valjevo bio precizan Bosić, a Bolović je dao gol za 7:4 za Nais.

Sredinom poslednje četvrtine Đurđević je isplivao kontru i Nais je poveo 8:4, ali je domaća ekipa smanjila zaostatak. Pavičić je posle još jedne kontre povisio na 9:5, a konačan rezultat postavio je Matović.

Posle 7 odigranih utakmica niški tim ima 10 bodova i nalazi se na petom mestu na tabeli.

U narednom kolu, koje se igra 20. januara, Nais dočekuje zagrebački Medveščak.

VALJEVO - NAIS 6:9 (2:3, 1:3, 1:1, 2:2)

VALJEVO: Brakočević, Rackov 2, Matović 2, Stanić 1, Bosić 1, Đukić, Marković, Luka, Gligorijević, Popović, Đorđević, Filipović, Spasojević, Mirković.

NAIS: Lazić, Bolović 3, Dimitrijević 2, Nikolić 2, Pavičić 1, Đurđević 1, Mitrović, Stanković, M. Milošević, Živić, Šilj, D. Milošević, Stoiljković, Đorđević.