17:27, 15. 12. 2016.

Vaterpolisti Partizana odbranili trofej Kupa Srbije

Autor:Aleksandar NikolićIzvor:Južne vesti
Rutinska pobeda crno-belih; foto: Vanja Keser

Sigurnom partijom protiv "večitog" rivala Crvene zvezde. vaterpolisti Partizana odbranili su zvanje osvajača Kupa i pobedom od 8:5 potvrdili da trenutno igraju ubedljivo najkvalitetniji vaterpolo u Srbiji.

Partizan je tako osvojio 25. put trofej nacionalnog Kupa u svojoj istoriji, a osmi put su najbolji od osamostaljenja Srbije.

Već u uvodnih 8 minuta crno-beli su odradili najveći deo posla. Efikasnijom završnicom napada vaterpolisti Partizana su sa 2 gola Lazića i po jednim Stojanovića i Jankovića posle prve deonice stekli prednost 4:0, a u tome im je pomogao i protivnik koji čak 4 puta nije iskoristio napad sa igračem više.

Posle druge četvrtine rezultatski suficit branioca trofeja ostao je nepromenjen. U izuzetno neefikasnoj deonici, Partizan je golom Drašovića poveo sa 5:0, a prvi gol za crveno-bele tek u 15. minutu postigao je Ćorić za konačnih 5:1 posle dva kvartala.

Na istom odstojanju dve ekipe su bile i posle trećeg perioda. Crvena zvezda je sredinom četvrtine smanjila na 6:3, ali su se crno-beli drugim golom Radanovića vratili rezultatsku prednost na onu sa poluvremena.

Sve što su u poslednjih 8 minuta uspeli Zvezdini vaterpolisti da urade je da smanje zaostatak na 8:5

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 8:5 (4:0, 1:1, 2:2, 1:2)

Bazen: Čair, Niš

Sudije: Andreja Stanojević (Jagodina) i Vojin Putinković (Beograd)

Igrač više: Partizan 7 (4), Crvena zvezda 11 (2)

Peterci: Partizan, Crvena zvezda 1 (1)

Partizan: Dobožanov 9 odbrana, Radanović 2, Janković, Radojević, Lazić 2, Manojlović, Drašović 1, Andrejević, Jakšić, Tanasković, Stojanović 2, Janković 1, Belopavlović, Lukić

Crvena zvezda: Kralj 8 odbrana, Tankosić 1, Jović, Ivošević 1, Šuberić, Ilić, Bijelić, Ljubenović, Nikolov, Ćorić 2, Drašković 1, Peković, Todorovski, Bursać