20:42, 7. 11. 2018.

Železničar bez iznenađenja protiv Tatrana, ubedljivo poražen u "Čairu"

Nemanja Živković u napadu; foto: JV / Vanja Keser

Nije uspeo niški Železničar da pred 850 ljudi u hali "Čair" napravi iznenađenje u osmom kolu regionalnog takmičenja, pa je rezultatom 36:25 (17:11) poražen od Tatrana iz Prešova, slovačkog predstavnika u Ligi šampiona. Nišlije ostaju na osmom mestu sa dva trijumfa i šest poraza.

Nakon dve uzastopne pobede i dobre igre, uz poraz, u Zagrebu, rukometaši niškog Železničara poretrpeli su ubedljiv poraz na svom terenu. Pored sjajne igre gostiju, golmani "Želje" nisu imali dan, pa je samo Danilo Mihaljević uspeo da upiše odbrane i to ukupno četiri.

Nisu se domaćini snašli od starta i Tatran je poveo sa 2:0 golovima Carapkina i Stranovskog. Uzvratio je "Želja" preko Jova Damjanovića, ali je usledio odgovor gostiju koji su poveli sa 4:1 u 5. minutu.

Tatran-presov,-rk-zeleznicar,-foto-jv-vanja-keser foto: JV / Vanja Keser

Rani tajm-aut trenera domaćina Veselina Vujovića nije mnogo pomogao, pošto je golman slovačke ekipe odbranio šut Spasića iz sedmerca, a gol Živkovića samo je održao "Želju" na minus tri (3:6).

Grešili su niški rukometaši, dok je sa druge strane tim iz Prešova bio siguran u 21. minutu poveo sa 11:5. "Željini" reprezentativci Vejin i Sretenović pogađali su i dali nadu publici u hali "Čair" (8:12), ali serijom 3:0 slovački predstavnik Lige šampiona se "odlepio" i poveo 15:8 u 27. minutu.

Golovi Jevtića i Milovanovića naterali su trenera gostiju da zatraži tajm-aut u poslednjem minutu prvog poluvremena, nakon čega su viđena još tri gola - dva na strani Tatrana i jedan na strani Nišlija. Na kraju prvog dela igre bilo je 17:11 za goste.

veselin-vujovic,-klupa-zeleznicara,-foto-jv-vanja-keser foto: JV / Vanja Keser

Drugo poluvreme počelo je golom iz sedmerca Tatrana, ali uzvratio je Železničar preko Milovanovića za 12:18. Gosti iz Slovačke su napravili seriju 3:0, koju je golom iz sedmerca prekinuo Milovanović. Grešili su niški igrači, protivnik je pogađao i u 45. minutu prvi put imao plus 11 (27:16).

Nisu uspevali domaći da "istope" prednost rivala, pa je na kraju bilo ubedljivih 36:25 za Tatran.

Železničar ostaje na osmom mestu sa 2 pobede i šest poraza, dok se Tatran popeo na četvrtu poziciju.

Mečevi devetog kola su krajem novembra, a niški tim tada dočekuje Steauu iz Bukurešta.

ŽELEZNIČAR - TATRAN PREŠOV 25:36 (11:17)

Niš, hala Čair.

Gledalaca: 850.

Sudije: Matija Gubica i Boris Milošević (Hrvatska).

Sedmerci: Železničar 5(4), Tatran 7(6).

Isključenja: Železničar 4, Tatran 6 minuta.

ŽELEZNIČAR: Mihaljević (4 odbrane, 1 sedmerac), Lazić, Stošić, Milovanović 5(1), Potkonjak, Stanojević, Sretenović 1, Mađar, Vejin 8, Živković 1, Spasić 2(1), Marković 2, Jevtić 2, Damjanović 2, Kljajić, Pavlović 2(2).

TATRAN PREŠOV: Cvitković, Čuprina (9 odbrana, 1 sedmerac), Rabek 6, Hrstka 1, Lapajne 4, Krok 2, Urban, Čip 4, Vučko 1, Stranovski 6(2), Butorac 7(4), Kasal, Tsarapkin 3, Gatin 2.

Najvažniji momenti meča; video: SEHA liga