20:10, 17. 3. 2019.

Železničar ne brani trofej u Kupu, Vojvodina bolja u četvrtfinalu

kocic,-vejin,-zeleznicar,-nis,-foto-jv-vanja-keser
Železničar zaustavljen u četvrtfinalu; foto: JV / Vanja Keser

Branilac titule u Kupu Srbije niški Železničar zaustavljen je u četvrtfinalu ovog takmičenja jer je u Novom Sadu izgubio od domaće Vojvodine rezultatom 26:25 (14:12). "Želji" ostaje samo nadmetanje u plej-ofu Superlige koji startuje aprila.

Gosti iz Niša nijednom nisu poveli, a početkom drugog poluvremena imali su minus 6.

Nakon izjednačenog starta (1:1), Novosađani su poveli sa 3:1. uzvratio je tim iz Niša novim izjednačenjem (3:3), ali je uzbrzo Vojvodina serijom 4:0 povela sa 8:4.

Greškama Nišlija, a dobrom igrom Novosađana, Vojvodina je u 20. minutu vodila sa 10:6. Golovima Vejina, Spasića, Sretenovića i Jevrtića Železničar je došao do izjednačenja (10:10).

Vojvodina je prekinula seriju gostiju i povela sa 11:10, ali je usledila pauza od oko 10 minuta kada su Čelica i Pižurica zaradili isključenja, a potom je neko iz publike flašom pogodio zapisnički sto.

Reagovao je trener gostiju Veselin Vujović i verbalno sukobio sa navijačima i funkcionerima domaćeg tima, pa je na kraju dobio žuti karton. U finišu prvog dela igre domaćin je poveo sa 13:10, ali je na odmor otišao sa dva gola više (14:12).

zelja,-kraj-utakmice,-nis,-foto-jv-vanja-keser Ostalo samo nadmetanje u domaćoj ligi; foto: JV / Vanja Keser

Sa četiri gola Vojvodina je počela drugo poluvreme i to je nateralo trenera gostiju Veselina Vujovića da zatraži tajm-aut.

Dugo je trebalo "Želji" da rezultatski priđe protivniku (20:17), ali i dalje nije uspevao da ozbiljnije ugrozi Vojvodinu.

Dva i po minuta pre kraja Dobrivoje Marković je postigao gol za 26:24, a potom je promašio priliku da "Želja" u finišu dođe do izjednačenja ili evenutalnog preokreta. Poslednji gol za Železničar Marković je postigao u samom finišu, ali to nije bilo dovoljno da se pokvari slavlje domaćina (26:25).

U polufinalu Kupa Srbije, čija je završnica narednog vikenda u Smederevu, Vojvodina će igrati 23. marta od 19:30 protiv kragujevačkog Radničkog, trenutno prvoplasiranog tima Super B lige.

Pre toga, u prvom polufinalu od 17 sati igraće pančevački Dinamo i Metaloplastika iz Šapca.

Finale se igra u nedelju, 24. marta od 18 sati.

VOJVODINA - ŽELEZNIČAR 26:25 (14:12)

Novi Sad, hala „Slana Bara“.

Gledalaca: 800.

Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Beograd).

Sedmerci: Vojvodina 5 (4), Železničar 5 (4).

Isključenja: Vojvodina 10, Železničar 8 minuta.

Crveni karton (treće isključenje): Duško Čelica (Vojvodina) u 47. minutu.

VOJVODINA: Verkić 1 (7 odbrana, 1 sedmerac), Perović, Ovčina, Milić, Mirković, Čelica 2, Ilić 5(3), Marijanac 2, Ratković, Prodanović 3, Tomić, Stanković 2, Nikolić 3, Trkulja, Grozdanić 7(1), Vučićević 1.

ŽELEZNIČAR: Kocić (9 odbrana, 1 sedmerac), Matović (2 odbrane), Milovanović 1, Sretenović 3, Mađar, Vejin 4, Milosavljević 1, Živković 1, Spasić 2(1), Marković 5(3), Jevtić 2, Božović, Kljajić 2, Pižurica, Pavlović 2, Babić 2.