22:44, 14. 9. 2013.

Železničar pobedom počeo sezonu

ognjen
Ognjen Kajganić u napadu; foto: Vanja Keser

Rukometaši Železničara iz Niša savladali su Jugović iz Kaća rezultatom 30:27 (17:14) u prvom kolu Superlige u punoj sali Osnovne škole "Mika Antić" u Durlanu.

Niški rukometaši pobedili su Jugović na startu Superlige i na najbolji način počeli ovu sezonu. Pred punom salom Osnovne škole "Mika Antić" ekipa Vladimira Stanojevića Pikija je svom treneru omogućila odličan debi na klupi u zvaničnim utakmicama.

Meč je počeo golom igrača iz Kaća, ali je golom novajlije Vučićevića Železničar brzo izjednačio. U 7. minutu Nišlije su imale 4:2, ali je Jugović preokrenuo i poveo sa 5:4 u 10. minutu.

U 22. minutu Želja je imao 4 gola prednosti (12:8), a u 24. minutu i 5 golova više od protivnika (14:9). Ekipa iz Niša se dobro držala do kraja poluvremena i na odmor otišla sa 17:14.

Prvi deo drugog poluvremena uneo je neizvesnosti, pa je od 19:17 za domaće, gosti poveli (40. minut) sa 20:19 najviše zahvaljujući greškama niških igrača u napadu.

U 42. minutu Jugović je poslednji put imao prednost (21:20), ali je serijom od 4:0 Železničar i odličnom odbranom Nenada Damjanovića poveo sa 24:21 i nije ispustio prednost. Jugović se do kraja meča približio samo na 2 gola zaostatka, ali na kraju je niški klub slavio sa 30:27 i sebi obezbedio 2 boda.

U narednom kolu, koje je na programu za vikend, Železničar dočekuje Vrbas.

ŽELEZNIČAR - JUGOVIĆ 30:27 (17:14)

Sala Osnovne škole "Mika Antić" u Nišu

ŽELEZNIČAR: Damjanović 5 (2) odbrana, Ćućuz 3 odbrane, Živković 5 (1), Petković, Vučićević 4, Veljković 1, Manić, Mađar, Radoničić 3, Tašković, Prokić, Kajganić 10 (1), Pavlović, Đukić 4, Bećirović 3, Dolić.

Sedmerci: 2/3
Isključenja: 10 minuta

JUGOVIĆ: Dobrijević, Vitas 8 odbrana, Milosavljev 3 (1) odbrane, Seleši, Vasić 9 (2), Vrgović, Vukovljak 4, Radaković 1, Kostelac, Vučićević 3, Ilić 3, Krsmančić 2, Kurteš, Crnoglavac 5, Stejin, Beloš.