21:23, 24. 3. 2012.

Železničar savladao Crvenku u Čairu

Ivan Veljković; foto: Ivan Mančić

Rukometaši Železničara pobedili su Crvenku rezultatom 28:27 (15:13) u 22. kolu Superlige. Sa 19 bodova "Želja" je i dalje na 10. poziciji.

Niški rukometaši u poslednjim minutima meča spasili su važna 2 boda i uspeli su da upišu 8. pobedu u borbi za opstanak u najelitnijem rangu. Železničar nije prikazao borbenu i skladnu igru kao na meču sa Metaloplastikom, ali ono što se piše i pamti je pobeda.

Crvenka je već u 5. minutu vodila sa 3:1, ali je u naredna 3 minuta Železničar uspeo da izjednači. Domaći su grešili u dodavanju i često loptu šutirali pored gola, ali im se to nije mnogo "obilo o glavu", pasu u 17. minutu poveli sa 6:5.

Crvenka se držala do 21. minuta kada je bilo 8:8, ali golovima Aleksandra Stankovića i Milana Stanića domaći su poveli sa 10:8. Do kraja prvog poluvremena su imali bar gol prednosti.

Na početku drugog poluvremena rukometaši Železničara su više grešili, a drugi golman Crvenke Manojlović je imao uspeha sa 7 odbrana. Od 40. minuta Crvenka je kontrolisala igru i napravila razliku od 3 gola (24:21) u 48. minutu i (26:23) u 52. minutu meča. Poslednjih osam minuta gosti su postigli samo jedan gol zbog loših dodavanja gostiju.

U 56. minutu golman "Želje" Milan Ćućuz je odbranio sedmerac i u sledećem napadu Stefan Jovanović je postigao gol za prednost (27:26). Nakon toga Jovanović je isključen i gosti su izjednačili preko penala. Ipak minut pre kraja Ivan Veljković je postigao svoj 9. gol i tako je postavio konačnih 28:27.

Veljković je imao priliku da uveća prednost u finišu, ali je pogodio stativu. Srećom, gosti to nisu kaznili.

- Utakmica je bila očekivano teška. Uspeli smo da odigramo dobro poslednjih 10 minuta. Borili smo se tokom cele utakmice, a greške smo sveli na minimum - rekao je Milan Ćućuz, golman Železničara.

Nakon ovog kola Železničar je zadržao 10. poziciju i ima 3 boda više od ekipe u "opasnoj zoni".

25.03. u 19h Požarevac - Rudar

ŽELEZNIČAR: Pavlović Pr, Ćućuz 9 (1) odbrana, Jovanović S. 1, Jovanović N, Vasiljević, Anđelić, Veljković 9 (3), Mađar, Đurić 3, Đukić, Pavlović Pa, Stanković 5, Basarić, Brnjas 5, Stanić 5.

Sedmerci: 3/4
Isključenja: 10 minuta

CRVENKA: Manojlović 7 odbrana, Vitas 5 odbrana, Žegarac, Radonjić, Jolović 2, Slavuljica, Račić 4, Gugleta, Nikolić, Kovačević, Đurović 3 (1), Prole 5, Grujičić, Milić 4, Holpert 6 (1), Stanković 3.

Isključenja: 4 minuta