17:48, 26. 9. 2012.

Zvezda pobedila Radnički na Čairu

radnicki zvezda
Fudbaleri Radničkog nakon poraza; foto: Marko Pekić

Pred oko 12.000 ljudi na stadionu Čair u Nišu Crvena zvezda pobedila je sa 2:1 Radnički u šesnaestini finala Kupa Srbije.

U Nišu je u sredu bio viđen pravi fudbalski spektakl. Oko 12.000 ljudi posmatralo je meč šesnaestine finala Kupa Srbije između Radničkog i Crvene zvezde na renoviranom stadionu Čair.

Cela severna tribina bila je ispunjena navijačima Zvezde, dok je jug pripao Meraklijama. I na zapadnoj i na istočnoj tribini bilo je više pristalica Radničkog.

Zvezda je povela u 37. minutu golom Luke Milunovića, dok je Marko Ranđelović u 77. minutu doneo izjednačenje.

Nažalost mnogih Nišlija, Radnički  je poražen na svom stadionu. Drugi poraz od Zvezde ovog meseca i drugi put u poslednjim minutima meča. Konačan rezultat postavioje Milan Jovanović u 89. minutu.

Radnički je dobro počeo, u 6. minutu Branislav Vukomanović je izveo slobodan udarac, ali je loptu odbranio golman Zvezde Kirovski. Zvezda je uzvratila u 15. minutu kada je Kasalica imao priliku, ali je golman Radničkog Miloš Perić odbranio.

U 16. minutu Zvezda je izvela brz aut sa leve strane, Lazović je centrirao, ali je Milunović zakasnio. Do lopte je došao Vesović koji je loptu poslao u šesnaesterac Radničkog gde je našao Kasalicu, ali je Perić odbranio.

Aleksandar Jovanović je u 30. minutu izveo akciju, ubacio loptu u kazneni prostor Radničkog, ali Strahinja Petrović nije uspeo da dođe do lopte. Odmah nakon tog napada, Vladan Binić je pokušao da savlada golmana Zvezde, ali je šutirao pored gola.

U 31. minutu Filip Mladenović je šutirao iz daljine, ali je lopta otišla pored gola Radničkog.

Veliko slavlje na severnoj tribini doneo je Luka Milunović golom u 37. minutu pošto je iskoristio grešku odbrane Radničkog.

Imala je Zvezda još dve prilike do kraja poluvremena, ali je u 40. minutu Perić odbrnaio naad Kasalice koji je dobio loptu od Milijaša nakon greške Marka Ranđelovića u odbrani Nišlija.

U 41. minutu Kaslica je opet probao, ali je lopta otišla pored gola.

U drugom poluvremenu Radnički je više napadao, stavrao prilike, ali je iskoristio samo jednu.

U 53. minutu Aleksandar Jovanović je šutirao sa ivice šesnaesterca Zvezde, ali je lopta otišla pored gola. Ubrzo zati, u 57. minutu Lazović je imao priliku da donese veću prednost Zvezdi, ali je nije iskoristio.

Aleksandar Jovanović je u 64. minutu makazicama pokušao da prevari golmana Zvezde, ali je lopta završila pored gola. U 69. minutu Kolarević je šutirao iz daljine, ali ni ta lopta nije završila u mreži Zvezde.

Lepu priliku za izjadnečenje je imao Branislav Vukomanović u 71. minutu, ali i ta lopta je otišla pored gola. Vukomanović je sa tridesetak metara pokušao opet u 76. minutu, ali je Kirovski odbranio.

U 77. minutu Marko Ranđelović doneo je slavlje golom nakon kornera koji je izveo Aleksandar Jovanović.

U 88. minutu Zvezda je Lazović je poveo kontru Zvezde, šutirao u šesnaesterac Radničkog, ali je loptu iz kaznenog prostora izbacio Marko Ranđelović.

Konačan rezultat u 89. minutu postavio je Milan Jovanović.

Trener Radničkog Aleksandar Ilić kaže da je na utakmici ipak dominirala Crvena zvezda.

- Ispada da nemamo sreće protiv Crvene zvezde. Ušli smo u prvenstvo sa određenim problemima, kasno formirali tim, a imamo još igrača koji treba da se pridruže ekipi. Današnja utakmica je bila praznik fudbala. Drago mi je da sam deo ove priče i pokušaćemo sve da učinimo da nastavimo kvalitetno dalje - rekao je Aleksandar Ilić.

Trener Zvezde Aleksandar Janković je pohvalio ambijent u Nišu.

- Kao što smo očekivali, lep stadion, lep ambijent. Radnički je ostavio sjajan utisak u prvenstvu. Čestitam Radničkom, pokazao da ima odličan tim, odličnog trenera koji drži sve u svojim rukama. Imali smo dobro prvo i slabije drugo poluvreme - rekao je Janković.

RADNIČKI NIŠ - CRVENA ZVEZDA 1:2 (0:1)

Stadion Čair u Nišu

Gledalaca: 12.000

Sudija: Vlado Glođović (Beograd)

Žuti kartoni: Miloš Petrović (u 58. minutu), Dušan Kolarević (82. minut) iz Radničkog, Milan Jovanović (u 78. minutu) iz Zvezde

Crveni kartoni:

RADNIČKI NIŠ: Miloš Perić, Bojan Đorđević, Branislav Vukomanović, Marko Ranđelović, Miloš Petrović, Strahinja Petrović (od 59. minuta Milan Pavličić), Aleksandar Jovanović, Bratislav Pejčić, Dušan Kolarević, Stevan Stefanović (od 46. minuta Saša Stojanović), Vladan Binić (od 68. minuta Milan Jovanović).

CRVENA ZVEZDA: Aleksandar Kirovski, Aleksandar Pantić, Srđan Mijailović, Darko Lazović, Nenad Milijaš, Nikola Mikić, Milan Jovanović, Luka Milunović (od 65. minuta Nathaniel Asamoah), Filip Kasalica, Filip Mladenović, Marko Vešović (od 68. minuta Miloš Dimitrijević).