
Ako kažete da je nikada niste igrali, lažete.
Igra zahteva samo balon i ima najjednostavnija pravila – ne sme da dodirne pod.
Sada ova igra ima zvanično Svetsko prvenstvo.
Da, dobro ste pročitali – Svetsko prvenstvo u igri sa balonom.
U organizaciji fudbalera Barselone i bivšeg španskog reprezentativca Đerara Pikea i poznate Internet ličnosti Ibaija Ljanosa, prvi turnir održan je u četvrtak u španskoj Taragoni, pri čemu je Peruanac Frančesko de la Kruz proglašen za prvog svetskog prvaka.
Turnir je odigran na terenu dimenzija osam sa osam metara, a kao prepreke poslužili su komadi nameštaja za dnevnu sobu.
I mali auto.
„Bilo je neverovatno, ovo je nešto potpuno drugačije.
„Ponekad morate da izađete iz komforne zone i isprobate nove stvari“, rekao je Pike.
Pogledajte video: Japanski ekstremni sport pun povreda
Turnir je inspirisan serijom viralnih video zapisa porodice Arendondo iz Oregona u Sjedinjenim Državama.
Braća Antonio i Dijego, sa sestrom Izabel, igrali su ovu igru tokom zaključavanja zbog pandemije korona virusa i postavljali snimke na TikTok.
Antonio i Djiego su se udružili za nastup na Svetskom prvenstvu, uz učešće timova iz 32 zemlje.
„Igrali smo igru kao klinci, a zatim smo je ponovo igrali tokom karantina“, rekao je Antonio.
„Svađali smo se da li je balon pao na zemlju, pa smo gledali usporene snimke da utvrdimo, a onda je došlo do toga da objavimo naš video na TikToku.
„Kad sam se sledećeg jutra probudio, snimak je bio viralan, milion lajkova, a onda smo posle toga jednostavno odlučili da nastavimo da igramo i igrali smo sve više i više sve dok nismo prvikli pažnju Ibaija i Pikea.“
De la Kruz, koji je u finalu pobedio Nemca Jana Spiessa 6:2, rekao je: „Veoma sam, veoma sam srećan, zahvaljujem Bogu što sam uspeo ovo da postignem.“
Šta je sledeće – Zlatni balon?! (aluzija na Zlatnu kopačku koja se dodeljuje najboljem fudbaleru).




Možda će vas zanimati i ovaj video: Tekbol – sport u kome su Crnogorci najbolji
Pratite nas na Fejsbuku i Tweets by bbcnasrpskom
. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0