Velika Britanija i kraljevska porodica: Kralj Čarls i kraljica Kamila pozirali u svečanim odorama

Objavljene su zvanične fotografije sa krunisanja britanskog kralja Čarlsa Trećeg i kraljice Kamile.

Hugo Burnand, koji je fotografisao venčanje kraljevskog para 2005, u subotu ih je ovekovečio posle ceremonije krunisanja u Vestminsterskoj opatiji.

Takođe je napravio grupne portrete članova kraljevske porodice.

Upečatljive fotografije nastale u Prestonoj sobi Bakingemske palate i Zelenoj sobi.

Kralj pozira u plaštu, sa krunom imperije na glavi, dok u rukama drži suverenov skiptar i šar.

Sedi na jednom od dva trona iz 1902. godine, koji je izrađen za krunisanje kralja Edvarda Sedmog.

Na ovim tronovoma, kralj Čarls i kraljica Kamila sedeli su u Vestiminsterskoj palati prošle godine, tokom obraćanja predstavnika parlamenta.

Kraljica supruga je pozirala u Zelenoj sobi, sa krunom kraljice Meri i u plaštu.

U saopštenju, kralj je u sopstveno i kraljičino ime izrazio „najiskreniju i najsrdačniju zahvalnost“ svima koji su doprineli da ceremonija krunisanja bude „tako posebna“.

„Saznanje da imamo vašu podršku i ohrabrenje, kao i ljubaznost koju ste izrazili na toliko različitih načina, predstavljaju najveći mogući poklon“, rekao je kralj na proslavi.

Kako je dodao, on i njegova supruga će posvetiti živote „službi narodu Ujedinjenog Kraljevstva i Komonvelta“.


Pratite nas na Fejsbuku,
i Vajberu. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.