
Fotografija muva koje se pare pod nazivom „Potrebno je dvoje“, autora Pita Barforda iz Šruzberija, pobedila je na takmičenju Kraljevskog entomološkog društva povodom manifestacije Nedelja insekata.

Na godišnje amatersko takmičenje stiglo je više od 700 prijava iz 34 države, a ove godine su nagrađene 24 slike.
Burford se bavi makro fotografijom i radove objavljuje na Instagramu i TikToku.
Gustav Parenmark, 16 – godišnjak iz Švedske, pobedio je u kategoriji autora do 18 godina sa fotografijom plavorepe muve pod nazivom „Tek okupana“.

„Svake godine na ovo takmičenje stižu prijave sa sve boljim amaterskim fotografijama“, kaže Tim Kokeril, glavni sudija i predavač na univerzitetu Falmut.
„Interesovanje za insekte raste kako počinjemo da bolje razumemo njihovu ulogu u našim životima“, dodaje.
Fotografija kolibri leptira, koju je napravio Marko Brauer, osvojila je drugo mesto u kategoriji starijih od 18 godina.

Nedelja insekata, u organizaciji Kraljevskog entomološkog društva traje od 19. do 25. juna, a više detalja možete saznati u novom fotografskom konkursu na njihovoj veb stranici.
Ovo je izbor fotografija koje su odabrale sudije.








Pratite nas na Fejsbuku, i Vajberu. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0