Aplikacija za učenje ispitnih pitanja pobednik “Hakatona”

autor: J.Canić
hakaton pobednici
Pobedničku ekipu čine studenti koji pored studiranja već i rade

Nakon 6 sati razmišljanja o ideji i podeli posla, i oko 14 sati intenzivnog rada na programiranju i borbe sa umorom i pospanošću, ekipa “Bazinga!” je kreirala pobedničku aplikaciju na “Hakatonu” održanom u Nišu.

Aplikacijom “Okreni me”, koja je namenjena za učenje ispitnih pitanja po principu kartica, oni su najuspešnije odgovorili na temu 24-časovnog takmičenja u programiranju. Naime, pred sam početak programerskog nadmetanja, svi timovi su dobili zadatak da osmisle aplikaciju za olakšavanje studiranja.

Mi smo dosta vremena utrošili na to da odlučimo šta uopšte da napravimo, jer je ideja ključna. Mozgali smo i na kraju osmislili aplikaciju za učenje po principu kartica – sa jedne strane je pitanje, sa druge odgovor – kaže član pobedničkog tima Aleksandar Nikolić.

Aplikacija se nalazi na sajtu www.okreni.me, na koji se ulazi nakon registracije. Potom je potrebno da se u meniju odabere fakultet i predmet za koji želite ispitna pitanja. 

Ideja je da studenti sami popunjavaju ispitna pitanja i prave kvitice koje će kasnije moći da koriste njihove kolege. Naravno, oni koji ih budu koristili moći će da ih ocenjuju, čime će ona biti rangirana po kvalitetu – objašnjava Aleksandar.

Pored Aleksandra, pobednički tim “Hakatona” čine studenti niškog Elektronskog i Fakulteta informacionih tehnologija Petar Slović, Ivan Nikolić i Dušan Stanojević. Iako pre toga nisu zajedno radili, dobrom podelom posla su, kako kažu, uspeli da za kratko vreme naprave funkcionalnu aplikaciju.

Imali smo ideju da dodajemo još neke stvari u aplikaciju, ali prosto nije bilo dovoljno vremena jer je sve to trebalo pre svega da funkcioniše – objašnjavaju članovi tima “Bazinga!”.

Drugo mesto na “Hakatonu” osvojio je tim “Coders+1” za aplikaciju “eŠalter”, dok je treće mesto pripalo ekipi “MUFI” za aplikaciju “EVAN” koja treba unapredi interakciju između profesora i studenata za vreme predavanja.

Autor:
J.Canić

Slični tekstovi

Komentari

2
  1. Bravo deco ponosna sam na naš fakultet trebamo Vam ponuditi posao ,a ne da ostane ne iskorušćen Vaš potencijal i talenat ,Volim Vas deco ,
    Ajde Gordana Just energy Canada ,povuci ovu decu na LMIA .

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.