

Grad Prokuplje započeo je izradu kompletne projektno-tehničke dokumentacije za asfaltiranje velikog broja gradskih ulica i lokalnih puteva na svojoj teritoriji, kako bi se u narednom periodu obezbedile građevinske dozvole i stvorili uslovi za rekonstrukciju i izgradnju saobraćajnica. Posao finansira Grad Prokuplje, a procenjena vrednost izrade dokumentacije iznosi 9.768.390 dinara bez, odnosno 11.722.068 dinara sa PDV-om.
Cilj projekta je uređenje kolovoza novim asfaltnim slojem i izgradnja trotoara tamo gde za to postoje uslovi, a obuhvaćena je izrada tehničke dokumentacije potrebne za dobijanje lokacijskih uslova i građevinskih dozvola, kao i projekata za samo izvođenje radova.
Na spisku se nalazi ukupno 31 gradska ulica u Prokuplju, a dokumentacija će biti izrađena i za 60 puteva i ulica u selima na teritoriji opštine Prokuplje.
Među njima su Beloljin, Mađare, Kondželj, Gornja i Donja Konjuša, Pločnik, Velika i Mala Plana, Donja i Gornja Rečica, Babin Potok, Žitni Potok, Donja i Gornja Stražava, Donja Trnava, Kostenica, Mikulovac, Prekopuce, Novo Selo, Berilje, sa deonicama dužine od 200 do preko 1.200 metara.
Projektant ima obavezu da tokom izrade projekta vodi računa i o postojećim instalacijama, poput vodovodne, kanalizacione, elektro i telekomunikacione mreže.
Projektant će morati da predvidi njihovo eventualno izmeštanje, kao i ugradnju novih, ojačanih poklopaca šahti u nivou asfalta. Takođe, ulice će biti projektovane tako da se prilagode postojećim ulazima u dvorišta i pešačkim prilazima. Sva dokumentacija mora biti izrađena u skladu sa važećim planovima i zakonima, ali će Gradu Prokuplju biti dostavljena i u elektronskoj i u papirnoj formi, kako bi se omogućila brža realizacija naredne faze – samih radova na terenu – kaže se u dokumentaciji.
Planirano je da se sve ulice i putevi dobiju novi završni sloj asfalta, uz rešavanje pešačkih površina i odvodnjavanja atmosferskih voda.
U Gradskoj upravi Prokuplja naglašavaju da izrada projektno-tehničke dokumentacije predstavlja prvi, ali važan korak ka dugoočekivanom asfaltiranju velikog broja ulica i puteva u Prokuplju i okolnim selima, što bi trebalo da značajno poboljša bezbednost i kvalitet saobraćaja za građane.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0