Tužilaštvo neće goniti napadače na aktiviste u Vranju, Mladi s juga poručuju – „huliganizam i renesansa“

Screenshot 2025 07 05 at 11.14.20
Među napadačima bio i sin direktora javnog preduzeća; foto: Dejana Cvetković

Mesec dana nakon što je sedmorica muškaraca, među kojima i sin direktora javnog preduzeća, upalo u kafić aktiviste koji je govorio na protestu u Vranju i napalo okupljene, Osnovno javno tužilaštvo u tom gradu saopštilo je da nema obeležja krivičnog dela za koje se goni po službenoj dužnosti. 

Na protestu u Vranju 4. jula jedan od govornika je pozvao na građansku neposlušnost, a nakon protesta učesnici su se okupili u njegovom obližnjem kafiću.

Upalo je sedam muškaraca, a sin direktora javnog preduzeća popeo se na sto i vikao „Blokada, hajde da blokiramo“ i snimao okupljene. Aktivistima koji su pokušali da zabeleže događaj razbijeni su i oduzeti telefoni, a neki su fizički napadnuti. 

Međutim, iz vranjskog Tužilaštva kažu da im je policija dostavila izveštaj o događaju i da je tužilac ocenio da nema zakonskih obeležja nijednog krivičnog dela za koje se goni po službenoj dužnosti.

Nakon razmatranja izveštaja i snimaka kamera video-nadzora, obrađivač predmeta – javni tužilac je ocenio da se u radnjama prijavlјenih lica ne stiču zakonska obeležja nijednog krivičnog dela za koje se goni po službenoj dužnosti, a kako u dostavlјenom izveštaju PU Vranje i prilozima nema dovolјno podataka za ocenu postojanja prekršaja iz Zakona o javnom redu i miru, javni tužilac je obavestio PU Vranje koja će izvršiti potrebne provere i doneti odluku o eventualnom pokretanju prekršajnog postupka – piše u saopštenju.

Grupacija “Mladi s juga” u saopštenju pod nazivom „Huliganizam i renesansa“ pita da li to znači da bilo ko može bez posledica da uđe u nečiji kafić, napadne građane i uzme im telefone.

Prema tužilaštvu, izgleda da možete. Živimo u gradu u kom policija ne sme da legitimiše huligane, a tužilaštvo ne želi da ih goni, jer navodno policija nije uradila svoj posao kako treba. Snimci postoje. Svedoci postoje. Svi u Vranju znaju ko su napadači. Ali tužilaštvo ne želi da ih goni po službenoj dužnosti – navode oni.

Pitaju OJT u Vranju i kakvu su poruku želeli da pošalju ovakvom odlukom i kažu da Vranjanci zaslužuju istinu, pravdu i pravnu zaštitu.

Autor:

Slični tekstovi

Komentari

1

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.