Umesto staze, blato na Trošarini i još jedna najava asfalta

d1582859 ab92 4430 9ed1 94b8767a5172
Prethodni pokušaj rešavanja problema neslavno propao; foto: Nikola Đukić

Nakon što su građani godinama prinuđeni da gaze blato ili hodaju po kolovozu, tik uz prometnu saobraćajnicu kod kružnog toka na Trošarini, na raskrsnici Bulevara Nemanjića i Bulevara cara Konstantina, iz Direkcije za izgradnju Niša najavljuju da će taj deo biti asfaltiran do kraja godine. Ovo obećanje dolazi više od godinu i po nakon što je raniji pokušaj rešavanja problema, koji je uključivao i izgradnju biciklističke staze, neslavno propao.

Sa zvaničnog Instagram naloga Direkcije za izgradnju Grada Niša, specijalizovanoj stranici koja objavljuje komunalne probleme u Nišu, odgovoreno je da će trotoar kod kružnog toka na Trošarini, u neposrednoj blizini pijace, biti asfaltiran do kraja godine.

Građani Niša, a posebno pešaci i biciklisti, već godinama ukazuju na opasnost i neprohodnost ovog dela grada. 

Kako građani, godinama upozoravaju, kada padne kiša, zemljani deo se pretvara u blato, zbog čega su pešaci primorani da siđu na kolovoz ili da balansiraju na uskom ivičnjaku, što je posebno rizično noću.

Majke sa kolicima ili osobe sa invaliditetom, zbog preuskog prolaza ovaj deo trotoara ne bi mogli da koriste ni kada bi asfaltirane pešačke staze bilo.

b80e0b83 ae0f 46e2 98e2 7764a9462417
foto: Nikola Đukić

Problem je, prema svedočenjima Nišlija, višegodišnji i traje od izgradnje samog kružnog toka.

Pokušaj rešavanja ovog problema pokrenut je početkom 2023. godine, kada je raspisan tender za adaptaciju pešačkog dela i obeležavanje biciklističke staze dužine 580 metara, koja bi spojila Bulevar Nemanjića sa stazom kod Stop šopa.

Međutim, tender za ove radove, čija je procenjena vrednost bila oko 1,7 miliona dinara bez PDV-a, obustavljen je u aprilu iste godine jer nije dostavljena nijedna ponuda. 

Iz Kancelarije za lokalni ekonomski razvoj tada su najavili da neće odustati i da će raspisati novi javni poziv.

2acafd6d 4f5c 412e bde3 236c354d9537
foto: Nikola Đukić

Iako je od tada prošlo više od godinu i po dana, a problem i dalje postoji, najnovije obećanje iz Direkcije za izgradnju Niša daje novu nadu građanima da će konačno dobiti bezbedan prolaz.

Ukoliko Direkcija ispoštuje najavljeni rok, radovi bi trebalo da budu završeni pre kraja 2025. godine. 

Da li će budući radovi obuhvatiti samo zemljani deo koji bi trebalo da bude deo pešačke zone ili će radovi biti nastavljeni i prema Stop šopu. kako je prvobitno trebalo, pitanja su koja su novinari Južnih vesti postavili Direkciji.

Autor:

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.