Opština Medijana plaća doček „srpske“ u parku Svetog Save oko 24.000 evra

Park Svetog Save za docek srpske foto Vanja Keser
U planu koncert za doček "srpske" u parku Svetog Save u Nišu; ilustracija; foto: Vanja Keser

Koncert za doček Nove godine po julijanskom kalendaru u parku Svetog Save niška Opština Medijana planira da plati oko 2,9 miliona dinara, odnosno više od 24.000 evra. Kažu da su pregovori u toku, pa još uvek nisu saopštili ko će nastupati.

Za razliku od prošle godine, kada iz Medijane nisu organizovali doček “srpske” Nove godine u znak poštovanja prema žrtvama pada nadstrešnice u Novom Sadu, ovog puta će, kao i ranijih godina, biti koncerta.

Pokrenut je pregovarački postupak na Portalu javnih nabavki, gde je navedena cena – 2.916.600 dinara, što je oko 24.800 evra. Istaknut je i razlog zbog kojeg se ne objavljuje javni poziv, već pregovarački postupak.

Cilj nabavke je stvaranje ili kupovina jedinstvenog umetničkog dela ili umetničkog izvođenja – piše u dokumentaciji.

Ko je, međutim, taj umetnik – još uvek nije poznato, pošto su, kako navodi predsednik Opštine Mladen Đurić, pregovori u toku.

Pregovori su u toku i trebalo bi da do 25. decembra to bude gotovo i da bude zvanično ko nastupa. Svakako, Medijana je slobodna opština i trudimo se da damo priliku onim izvođačima koji nemaju priliku inače da nastupaju na javnim događajima. Mnogi, takođe, ne žele da nastupaju dok traju studentski protesti, što poštujemo – ističe on.

Nije još uvek ni poznato ko će nastupati za doček Nove godine 31. decembra u Nišu. Prošle godine, na Trgu kralja Milana nastupao je folk pevač Nikola Rokvić, na dan kada je bilo tačno dva meseca od pada nadstrešnice, zbog čega su nedaleko od mesta održavanja koncerta studenti i građani imali komemorativni skup.

Autor:

Slični tekstovi

Komentari

2

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.