fudbal

• Radnik

Spartak savladao Radnik u Subotici

Nije mnogo prilika viđeno u utakmici poslednjeg kola Superlige, koju je Radnik igrao u Subotici. Ubedljivi su bili fudbaleri domaćeg Spartaka i sa 3:1 pobedili goste iz Surdulice.

detaljnije
  • RADNICKI-NIS---BACKA--07

Radnički nastavio loš niz, Kruševljani za 2 minuta do pobede

Tokom poslednjih 10 minuta utakmice poslednjeg kola Superlige, odigrane u Kruševcu, Radnički je poklekao. Sa igračem manje Nišlije su pokušavale da se odbrane od naleta Napretka, ali im to nije pošlo za rukom, jer su im Kruševljani dali dva gola za dva minuta i slavili rezultatom 3:1.

(12) detaljnije
  • Pjer Van Hojdonk

Van Hojdonk u Nišu priča o fudbalu u Ajaksu i Fejnordu i na svetskim prvenstvima

Od viteške igre krpenjačom do atomskog fudbala, o njegovoj lepoti i značaju, o svetskim prvenstvima, rivalitetu između Ajaksa i Fejnorda i drugim temama na tribini u Nišu pričaće bivši holandski reprezentativac Pjer van Hojdonk. Tribina je u četvrtak, 12. aprila u maloj sali Niškog kulturnog centra.

(2) detaljnije
  • Radnik

Radnik na teškom gostovanju u Subotici

Najteži poraz ove sezone Spartaku naneo je Radnik u Surdulici, a južnjaci se nadaju da će moći do bodova i u Subotici, u poslednjem kolu Superlige. Iako je izvesno da će se Subotičani nadmetati u plej-ofu, a Surduličani u plej-autu, i jednima i drugima bodovi u meču zakazanom za 5. april mnogo znače.

detaljnije
  • Vojvodina Rednički fudbal

Radnički bez najboljeg strelca protiv Napretka

U derbiju poslednjeg kola osnovnog dela Superlige sastaće se Radnički i Napredak, u četvrtak 5. aprila od 17 sati. Nišlije će u Kruševac otputovati bez trojice standardnih prvotimaca: najboljeg strelca Milana Pavkova, Saše Stojanovića i Aleksandra Subića.

(1) detaljnije
  • pehar-2003

Mladi niški fudbaleri osvojili drugo mesto na Interovom turniru

Na "Milanskom festivalu fudbala", koju je organizovala Akademija fudbala italijanskog kluba Inter, učestvovale su dve ekipe OFK Radnički iz Niša. Dečaci rođeni 2003. godine osvojili su drugo mesto u svojoj kategoriji, a fudbaleri rođeni 2004. godine zauzeli su šesto mesto.

• Radnik

Radnik minimalcem savladao Javor

Pogodak samo 9 minuta od početka utakmice, bio je dovoljan da Radnik savlada Javor iz Ivanjice na svom terenu, u pretposlednjem kolu regularnog dela Superlige sa 1:0.

detaljnije
  • Radnički Antić Stplica

Vojvođani: U ovim uslovima nemoguće je ne primiti gol

Teren, vetar i "neke druge stvari", kako je rekao pomoćni trener Vojvodine Aleksandar Linta, uticali su na tok utakmice 29. kola Superlige, u kojoj su Novosađani i Radnički remizirali. Debitant na klupi Nišlija Dragan Antić rekao je da se ne slaže sa njim, "ako su na istoj utakmici bili" on i strateg ekipe iz Novog Sada.

(3) detaljnije
  • Dragan Antić Radnički

Antić: Budućnost Radničkog je Mrkić, a ne Aca Jovanović

Novi trener Dragan Antić i kapiten Marko Mrkić debitovali su na ovim mestima za Radnički na utakmici protiv Vojvodine, koja se završila sa 1:1. Navijači Radničkog na „Čairu“ ovim promenama nisu bili zadovoljni, sudeći po skandiranju tokom meča, a na ovo je strateg Nišlija rekao da je „budućnost Radničkog Mrkić, a ne Aca Jovanović“, bivši kapiten.

(18) detaljnije
  • Ranički

Radnički remizirao sa Vojvodinom na "Čairu"

Uprkos prednosti igrača više, koju je imao tokom celog drugog poluvremena, te dosuđenom penalu, Radnički nije uspeo da savlada Vojvodinu na „Čairu“ u 29. kolu Superlige. Nišlije su gubile tokom druge deonice i uspele da izjednače tek u 89. minutu, za konačnih 1:1 (0:0).

(9) detaljnije
  • Radnik Radnicki

U Radniku oprezni pred duel sa Javorom

Još jedan težak i neizvestan meč, bar kako to kaže trener Simo Krunić, očekuje Radnik u pretposlednjem kolu osnovnog dela Superlige. Njihov rival u subotu, 31. marta od 15 sati na Gradskom stadionu u Surdulici biće Javor, ekipa koja je trenutno tik iznad zone ispadanja.

detaljnije
  • Mrkic Radnicki

Radnički dočekuje Vojvodinu sa novim kapitenom

Tradicionalno nezgodna, ali trenutno posrnula Vojvodina biće protivnik Radničkom u pretposlednjem kolu osnovnog dela Superlige. Utakmica je na programu u subotu, 31. marta od 15 sati na “Čairu”, a sem što će na klupi Nišlija debitovati trener Dragan Antić, Radnički ima i novog kapitena - Marka Mrkića.

(5) detaljnije
  • Mašinac Delijski vis

Tek za "zelenim stolom" Mašinac pobedio Spartak prvi put za 7 godina

Ono što fudbalerke Mašinca nisu uspele na terenu poslednjih sedam godina, pošlo im je za rukom za "zelenim stolom" pošto je utakmica 12. kola Superlige, koja je trebalo da se igra 17. marta u Nišu, registrovana 3:0 za niški tim pošto se Spartak nije pojavio na utakmici.

detaljnije
  • Radnički stadion Čair

Na "Čairu" građani i fudbaleri prikupili pomoć za Centar "Mara"

Brojni građani, navijači, fudbaleri i stručni štab Radničkog, kako kažu u niškom klubu, odazvali su se humanitarnoj akciji “Svi kao jedan”. Prikupljeni su garderoba, hrana i novac za korisnike ustanove “Mara”, a fudbaleri su istakli da im je veliko zadovoljstvo što učestvuju u ovakvoj aktivnosti.

detaljnije
  • FK Svrljig stari i novi predsednik foto aleksandar kostic

FK Svrljig dobio novo rukovodstvo

Neslaganja sa lokalnom samoupravom o pomoći klubu, kao i nemogućnost ostvarivanja neophodnog budžeta za dalji rad, razlog su neopozive ostavke celokupne uprave na čelu sa predsednikom kluba Sretenom Bojićem. Za novog predsednika, na predlog lokalne samouprave, Skupština FK Svrljig izabrala je Milana Milutinovića.

Remi Radnika i Radničkog, sutra na "Čairu" humanitarna akcija

Testirali su superligaši sa juga Srbije jedan drugog pred nastavak prvenstva, a krajnji rezultat bio je prijateljski poput same utakmice. U Surdulici je viđeno 4 gola, a meč je završen sa 2:2, pošto je Radnik bio bolji u prvom, a niški Radnički u drugom poluvremenu.

detaljnije

Pjer Van Hojdunk će na "Čairu" podučavati omladince Radničkog

Bivši holandski reprezentativac Pjer Van Hojdunk će dva dana boraviti na "Čairu", gde će, kako najavljuju u Radničkom, promovisati Omladinsku školu i svojim veštinama podučavati omladince niškog kluba. Špic je igrao za velike klubove poput Benfike, Fejnorda, Seltika, Fenerbahčea, te Notingem Foresta.

• Noma Caki Radnicki

Na prijateljskim mečevima Radnički pobedio, Radnik remizirao

Pauzu u Superligi zbog obaveza reprezentacije, ekipe sa juga iskoristile su za uigravanje i prijateljske utakmice. Makedonski drugoligaš Labuništa bio je rival Radničkom u prijateljskom susretu, a Nišlije su pobedile sa 4:2. Sa druge strane, surdulički Radnik je igrao sa prvoligašem Temnićem, a taj susret završen je nerešenim rezultatom (1:1).

detaljnije

Nišlija asistirao, a fudbaler Radnika postigao gol za reprezentaciju

Svega 10 minuta nakon što je ušao na teren, fudbaler Radnika iz Surdulice Igor Zlatanović postigao je pogodak, u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, u kome je reprezentacija Srbije do 21 godine deklasirala Gibraltar sa 6:0. Još jedan dokaz da potencijala ima na jugu Srbije dao je i Nišlija Nemanja Radonjić, koji je asistirao prilikom ovog gola Zlatanoviću.