
U Jablaničkom okrugu još 85 novozaraženih, od toga 52 iz Leskovca
Na virus korona od juče je pozitivno još 85 ljudi od 345 testiranih, a od tog broja, kako saopštavaju iz leskovačkog Zavoda za javno zdravlje, 52 su sa teritorije grada Leskovca.

Na virus korona od juče je pozitivno još 85 ljudi od 345 testiranih, a od tog broja, kako saopštavaju iz leskovačkog Zavoda za javno zdravlje, 52 su sa teritorije grada Leskovca.

Građanima je, kako je rekao lider Dveri Boško Obradović, potrebna smena političkih generacija i promena korumpiranog sistema koji u Srbiji vlada 30 godina. Do tih promena moglo bi da dođe na izborima, za koje predviđa da su mogući i pre kraja godine, a pre izlaska na birališta najavljuje okupljanja na ulici.

Od posledica korona virusa preminulo je još 9 pacijenata u Kruševcu, 7 u Nišu, 3 u Leskovcu i 2 u Vranju, a u Srbiji je virus odneo živote 41 pacijenta, pokazuju podaci Univerzitetskog kliničkog centra u Nišu i Ministarstva zdravlja. Pozitivan test u poslednjih 24 sata dobilo je 3.058 ljudi od 14.034 testiranih, pokazuju podaci Minitarstva.

47-godišnji radnik leskovačke firme preminuo je u Bolnici, potvrdili su iz te ustanove za Južne vesti, nakon što ga je jutros, kako saznajemo, udario bager.

Na pružnom prelazu u centru Grdelice danas prepodne voz je udario u auto, a 65-godišnjak iz okoline tog mesta, koji je bio za volanom automobila, kako kažu iz leskovačke Bolnice, ima lake povrede, koje nisu opasne po život.

Košarkaši leskovačkog Zdravlja obezbedili su povratak u Košarkašku ligu Srbije, a da li će im se u tome pridružiti i košarkaši Fer Pleja biće poznato kada budu odigrani svi mečevi poslednjeg kola. Protivnik niškom timu biće ekipa Borca iz Zemuna,a utakmica počinje od 15 sati. Još jedan niški tim će na parket, pošto će košarkaši Konstantina eventualnom pobedom sutra od 15:45 u hali „Čair“ i definitivno obezbediti opstanak.
Promo tekstZbog posebne geološke, prirodne, istorijske i kulturne vrednosti, koja je značajna ne samo za Srbiju, već za čitav svet, UNESCO je jula prošle godine Đerdap proglasio prvim geoparkom u Srbiji. Tako je lepota ovog bisera istočne Srbije, kroz koji, kako mnogi tvrde, protiče najlepši deo Dunava, i zvanično postala turističko blago Balkana.

U celoj zemlji za poslednja 24 sata, prema zvaničnim podacima, preminulo je 39 ljudi od posledice kovida, a od tog broja, kako saopštavaju iz niškog Kliničkog centra, na jugu je njih 11, uz još 8 pacijenta koja su se lečila u kruševačkoj kovid bolnici. Od poslednjeg preseka registovano je još 3.405 zaraženih od 15.532 testirana uzorka.

Policija je ispred jednog hotela u Leskovcu, u torbici osumnjičenog pronašla paketić sa 49 grama heroina, dok je u pretresu stana i drugih prostorija zaplenila još 201 gram iste droge. Prilikom pretresa su u stanu pronađeni pištolj i nekoliko metaka.

Interesovanje rizičnih pacijenata za vakcinaciju, koja ovog vikenda počinje u Urgentnom centru Univerzitetskog kliničkog centra je veliko, kažu iz UKC-a. Zamenik generalnog direktora Radmilo Janković kaže da se do petka uveče prijavilo više od 150 građana, ali će neki morati da sačekaju i naredni vikend.

Škole počinju da rade od 19. aprila, a sa radom bi od ponedeljka mogli da krenu i tržni centri, rekao je epidemiolog Branislav Tiodorović nakon današnje sednice Republičkog kriznog štaba.

U vanrednom 26. kolu Prve lige Srbije od ekipa sa juga samo je Dinamo iz Vranja zabeležio pobedu i to nad vodećim Radničkim iz Kragujevca (2:1). Radnički iz Pirota odigrao je bez golova sa Borcem iz Čačka, dok je leskovačka Dubočica poražena minimalnim rezultatom od ekipe Budućnosti iz Dobanovaca.

Samo u jednom danu u Srbiji je, kako je objavio predsednik Srbije Aleksandar Vučić na svom Instagram nalogu, vakcinisano više od 75.000 građana i time je, kako je dodao, oboren rekord koji je do danas bio na snazi.

U poslednja 24 sata, prema zvaničnim podacima, virus korona odneo je još 41 život, a zaraženo je još 3.625 osoba od 16.055 testiranih. Na jugu zemlje, prema podacima iz niškog Kliničkog centra, preminulo je još 10 pacijenata, a u kovid bolnici u Kruševcu još 7.

Januarske poplave na teritoriji Leskovca oštetile su veliki broj domaćinstava, a naknadnu će moći da dobiju samo ljudi kojima su stradali stambeni objekti, rekao je gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović. Do sada je, dodaje on, izrađeno 60 od ukupno 180 rešenja koja su prihvaćena i poslata Kancelariji za javna ulaganja koja vrši isplatu nanete štete.

Prema zvaničnim podacima u Srbiji su za poslednja 24 sata preminule još 42 osobe od posledica virusa korona, dok je od tog broja na jugu zemlje umrlo njih devet, a isto toliko, prema podacima iz niškog Kliničkog, preminulo je i u kruševačkoj kovid Bolnici. Od poslednjeg preseka stanja u Srbiji, na kovid su testirane 15.904 osobe, a registrovano je 3.615 slučajeva zaraze.

Skoro tri meseca je prošlo od obilnih padavina u leskovačkom kraju, pričinjena šteta se još uvek procenjuje, a velike probleme u svojim selima imaju meštani Grajevca i Jelašnice gde su se mostovi urušili, dok nadležni najavljuju da će popravka krenuti kada se vreme prolepša i kada se vodostoj na Južnoj Moravi smanji. Do tada će meštani ovih sela morati preko delimično saniranih mostova do svojih njiva, ali i do samog Leskovca.

Građani koji zbog različitih alergija ili hroničnih oboljenja do sada nisu smeli da se vakcinišu, od ovog vikenda vakcinu protiv kovida mogu da prime u Urgentnom centru niškog Univerzitetskog kliničkog centra. Za slučaj komplikacija, obezbeđen je nadzor kompletnog lekarskog tima, najavili su nadležni i napomenuli da termin telefonski mogu da zakažu građani Nišavskog, Topličkog, Jablaničkog, Pčinjskog, Pirotskog i Timočkog okruga.

Do kraja sezone Prve lige Srbije ostalo je još 9 kola, a u vanrednom 26. kolu u sredu i četvrtak ekipe sa juga nastavljaju borbu za opstanak. Pirotski Radnički dočekuje ekipu Borca iz Čačka, Dinamo u Vranju igra sa liderom prvenstva, ekipom Radničkog iz Kragujevca, dok Dubočica u Vlasotincu igra protiv Budućnosti iz Dobanovaca.

Zbog tekstova koje su objavili na svojim portalima, a koji su u stvari izveštaji sa konferencija za štampu Narodne stranke, beogradska kompanija Milenijum tim, koja je široj javnosti postala poznata nakon rušenja u Savamali, tužila je leskovačku agenciju Jugpress i vranjski portal Info Vranjske i njihove glavne urednike i potražuje ukupno 300.000 evra na ime povrede ugleda te kompanije.