

Jutros je u više osnovnih i srednjih škola na području Topličkog okruga stigla dojava o postavljenim bombama, potvrđeno je iz prokupačke policije. Za sada je evidentirano da su dojave primljene u pet srednjih i dve osnovne škole, dok se podaci još uvek prikupljaju i spisak nije konačan.
Prema dostupnim informacijama, dojave su prijavljene u Srednjoj školi u Blacu, srednjoj Tehničkoj školi „15. maj“ u Prokuplju, Poljoprivrednoj školi u Prokuplju, kao i u Osnovnoj školi „Nikodije Stojanović Tatko“ i osnovnoj školi u Žitnom Potoku. Policijske ekipe odmah su izašle na teren i u toku su kontradiverzioni pregledi prostorija i dvorišta škola.
Kako kažu u policiji, prioritet je bezbednost učenika i zaposlenih, a sve aktivnosti se sprovode u saradnji sa rukovodstvima obrazovnih ustanova.
Za sada nema potvrda da je u bilo kojoj od škola pronađen eksploziv ili sumnjivi predmet, a policija nastavlja sa proverama.
Kako saznajemo, većina dojava je školama stigla tokom jutra na zvanične mejlove.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
I ne mogu da nadju ko je slao te mailove ? A mogu da nadju ako neko lajkuje po društvenim mrežama sve što je protiv lopova i mafijaša !
Нормално да не могу, на друштвеној мрежи је остало забележено, а ти можеш да пошаљеш мејл и да га више не користиш, а бациш телефон или чак из играонице можеш да пошаљеш и ћао..
@Лош Србин : Ne, ne … nisam iz te priče , hvala. Ipak sam ja ozbiljan čovek koji podržava studente i sve ostale pametne ljude koji misle dobro Srbiji a i dobrim ljudima koji žive u njoj ! Nisi ti loš ali imaš dosta informacija koje su meni i mojim decenijama neprikladne i nezakonite.