Južne vesti - Leskovac, Niš, Pirot, Prokuplje, Vranje - vesti iz južne Srbije

Da li se na osnovu Zakona o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja može dobiti overena kopija nekog dokumenta od organa vlasti?

Ne. Pravo na slobodan pristup informacijama od javnog značaja, prema čl. 5. Zakona o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja obuhvata pravo svakog lica da mu najpre bude saopšteno da li organ vlasti poseduje zatraženu informaciju od javnog značaja (sadržanu u određenom dokumentu).

Zatim, pravo da mu se ona učini dostupnom tako što će mu se omogućiti uvid u dokument i/ili dostaviti kopija dokumenta, neposredno, poštom, faksom, elektronskom poštom ili na drugi način, što ne podrazumeva obavezu organa da kopiju overava.

Kopija može biti u obliku fotokopije, audio ili video kasete, diskete, diska i sl. u zavisnosti od toga da li je nosač informacije u papirnoj, elektronskoj ili nekoj drugoj formi.


Notice: Undefined index: thumbs in /srv/jv/httpdocs/var/cache/templates/public/jv201407/706a79950b4971c82982e0452c631345fb15336a_0.extends.item_details.html.php on line 1068
Podeli sa prijateljima
Pošalji vest na email

Notice: Undefined index: povezani in /srv/jv/httpdocs/var/cache/templates/public/jv201407/706a79950b4971c82982e0452c631345fb15336a_0.extends.item_details.html.php on line 1116

Notice: Trying to get property of non-object in /srv/jv/httpdocs/var/cache/templates/public/jv201407/706a79950b4971c82982e0452c631345fb15336a_0.extends.item_details.html.php on line 1116