

Na fiskalnom računu od 13. avgusta, na kome se kao kupovina Centra za socijalni rad „Toplica“ u Prokuplju vodi skupoceni mobilni telefon i jedan tiganj, ukupne vrednosti 215.700 dinara piše da je kupac – ustanova. Ipak, direktor Milan Lazić tvrdi da taj račun nema nikakve veze sa Centrom, već da je reč o kupovini preko administrativne zabrane zaposlenog. Zašto se ime Centra našlo na računu, objašnjava da je to pitanje za prodavca, odnosno za firmu koja je fiskalni račun izdala.
Sporni telefon Samsung Galaxy S25 Ultra, plaćen 214.174 dinara, svega desetak dana nakon kupovine osvanuo je na oglasima za 950 evra, što je dvostruko manje od iznosa plaćenog iz kase, odnosno iznosa na fiskalnom računu na kome kao kupac stoji Centar.

Kako je nama objašnjeno, firma posluje na taj način zbog njihovog programa i samog sistema i sa drugim organima državne ili lokalne samouprave gde se na fiskalnom računu pojavljuje ime firme ili preduzeća koja je sklopila ugovor sa njima – kaže Lazić.
Ono što je još zanimljivo u vezi tog oglasa je da je nestao za manje od sat vremena nakon što je novinar Južnih vesti pozvao direktora Lazića i pitao ga o čemu se radi i kako se telefon našao na oglasima za prodaju.

Da li je telefon prodat, obrisan ili postavljen na sajtu i oglašen za prodaju za mnogo manje novca, nemam informaciju, jer je kupac fizičko lice i kao takvo, ima slobodu izbora da radi sa telefonom kako smatra da treba – prokomentarisao je Lazić.
Zvanično pojašnjenje glasi da Centar ima ugovor sa firmom PB „Nitom“ potpisan 2013. godine, na osnovu kog zaposleni već punih 12 godina mogu preko administrativne zabrane da kupe robu, a rate se navodno potom odbijaju od plate i prebacuju firmi.
U ovom slučaju, radnik čije ime i prezime direktor štiti pozivajući se na ugrožavanje privatnosti Zakona o slobodnom pristupu informacija od javnog značaja, mada, prema nezvaničnim informacijama, u pitanju je osoba od ranije poznata zakonskim organima, ali je i pored toga radnik Centra, telefon će otplaćivati na 12 mesečnih rata od po 17.975 dinara.
Dodatnu zabunu stvara i cena – isti model telefona, nov, na internetu košta između 140.000 i 185.000 dinara, što znači da je kupljen skuplje nego što bi mogao da se nabavi na tržištu, a zatim ponuđen po znatno nižoj ceni.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Jel.ovo slika iz 1980 posto vidim Stojadina i Golfa 1 ili 2. A i zgrada izgleda tako, fasada i stolarija propale. Tako vam izgeda celo PK i gore, ne radi Bioskop, DOM jNA propao, Savicevac, ulice iskopane, fasade u centru oronule, Jug Bogdanova tj BID Zona lokali propali, prazni a strogi centar to nekad vrvelo od radnji,musterija. Kad odem tuga me.uhvati. jos ako je kiša ko danas to izgleda tuzno, grad
Tiganj ustanova hahaha ovoga ima samo u SRB
povracaj PDV-a i troskovnik!
Pa ostaje tazlika od korisnika koji borave u ustanovsma zatvorenog tipa!
A, ce bude omlet i palacinke za direktora i šefove! „Evo, Direktore, ni za sebe ne bih bolje NAPRAVIO pa kažite neku reč na gradskom odboru“!
Kad su ljudi glupi i u svašta veruju.
Kod kineza taj isti telefon kosta 25.000 dinara a ovaj ce da plati 200…. kakva laz.
Isto je i za automobile kinezi prave mečku za 15.000e a ona u prodavnici kosta 150.000e pa ko je lud da kupuje u prodavnicu bolje kod kineza.
Znači i moja žena kriminalac! Kupila auto na administrativnu zabranu HAHAHA
Od kada je kriminal kupovati na administrativnu zabranu? Jeste li vi svesni koliko neprofesionalnim pristupom, paušalnim i ne proverenim informacijama unosite bespotrebnu uznemirenost među građanim, pa se još drznete da kažete kako u Srbiji nema slobode medija.
Очигледно ниси правник и не разумеш како заправо функционишу административне забране…