Kocka je zlo. Zlo koje donosi državi ogroman novac

Autor
Nikola Jovanović

Marketinški konsultant sa petnaestogodišnjim međunarodnim iskustvom. Direktor Plum Mark agencije za istraživanje tržišta i ispitivanje javnog mnjenja.

📊 Zvanični podaci Agencije za privredne registre pokazuju – svako od nas, 5,5 miliona punoletnih građana Srbije, svake godine potroši, prosečno, 25.775 dinara na kockanje i klađenje.

Ako vi niste jedan od onih koji se kocka i kladi, znajte da oni koji to čine troše mnogo, mnogo više od ovih 220 evra godišnje. 😟

📈 Prihod industrije kockanja i klađenja u 2024. godini iznosio je 141,5 milijardi dinara (1,2 milijarde evra). 💶

⚖️ Koliko je ovo velika zarada možemo da vidimo ako prihod ove grane uporedimo sa prihodom celokupne IT industrije Srbije koja je prihodovala oko 4,11 milijardi evra. 💻📱

🏢 Deset najvećih kompanija za kockanje i klađenje u ukupnom prihodu ove industrije učestvuje sa udelom od 81,2%.
Ovih deset kompanija u 2024. godini prihodovalo je ukupno blizu milijardu evra (115,4 milijarde dinara). 💼💰

❗Ali to nije sve.

Od 2012. godine do danas, prihod deset najvećih kompanija za kockanje i klađenje povećao je svoj prihod 4,38 puta!

2012. godine prihodovali su 26,3 milijardi dinara, da bi 12 godina kasnije taj prihod iznosio pomenute 115,4 milijarde dinara. 📈

🏦 86 aktivnih kompanija koje se bave poslom klađenja i kocke u 2024. godini ostvarile su profit od 16 milijardi dinara (137 miliona evra). 🧾💹

🏙️ Koliko je ovo velika dobit, govori nam podatak da visina budžeta grada Niša — iznos za celokupno godišnje funkcionisanje trećeg najvećeg grada u Srbiji — za 2025. godinu iznosi 17,4 milijardi dinara.

Skoro kao profit – čiste pare – koje ostaju kompanijama koje se bave kockanjem i klađenjem!

🚧 Zato kladionice niču u svakom gradu i svakoj opštini.
Prema podacima Udruženja priređivača igara na sreću, u Srbiji ima 2.900 sportskih kladionica, što je:
🇮🇹 3× više nego u Italiji po glavi stanovnika
🇬🇧 5× više nego u Velikoj Britaniji
🇪🇸 6× više nego u Španiji

Zato što se vrte nenormalne pare, zato niko nadležan ne haje da spreči ovu igru na nesreću.

Kocka je zlo rast prihoda kockarnica
Istraživanje autora komentara Nikole Jovanovića (Plum Mark)

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.