kosarka

• mega leks

Kup Koraća u Nišu, prodaja ulaznica od 7. februara

Utakmice Kupa Radivoja Koraća biće odigrane u niškoj hali Čair od 16. do 19. februara, a kako kažu u Košarkaškom savezu Srbije, Niš ima veliku zaslugu za popularnost ovog takmičenja.

detaljnije
  • Košarkaši Konstantina

Konstantin konačno zabeležio prvu pobedu

Posle 12 utakmica na kojima košarkaši niškog Konstantina nisu uspeli da trijumfuju, crna serija je konačno prekinuta ubedljivom pobedom u Smederevu, nad istoimenim klubom, sa 68:85 (15:21, 20:20, 17:21, 16:23).

detaljnije
  • Košarkašice "Studenta"

Debakl Studenta protiv aktuelnog šampiona

Košarkašice beogradske ekipe Radivoj Korać bile su i više nego ubedljive na svom parketu, nedopustivši niškim “Studentkinjama” da im se približe u bilo kom trenutku, i tako zebeležile novi rutinski trijumf od 83:53 (26:12, 16:18, 27:15, 14:8).

detaljnije

Najlošiji napad protiv najslabije odbrane Košarkaške lige

Košarkaši niškog kluba Konstantin gostovaće u Smederevu protiv istoimene ekipe u nedelju, 15. januara od 13 sati, u derbiju najslabije plasiranih timova Košarkaške lige Srbije. Konstantin je ekipa sa najlošijim napadom lige, dok tim Zorana Todorovića ima najneefikasniju odbranu.

detaljnije
  • Košarkaši "Konstantina"

Konstantin i dalje bez pobede

U neefikasnoj utakmici 12. kola Konstantin je pretrpeo novi poraz od kraljevačke Sloge i tako umanjio šanse za opstanak.

detaljnije
  • Osmi poraz “studentkinja” u sezoni

Iako su prvu četvrtinu rešile u svoju korist, košarkašice niškog Studenta ubedljivo su poražene u Vrbasu od istoimene ekipe sa 76:57, što je osmi neuspeh u sezoni za niški tim u Prvoj ženskoj ligi Srbije.

detaljnije
  • Debakl Konstantina u Kruševcu za kraj 2016. godine

Igrači niškog Konstantina pretrpeli su i 11. poraz u Košarkaškoj ligi Srbije, pošto su izgubili na gostovanju kruševačkom Napretku sa 85:68. Pitanje pobednika odlučeno je već sredinom druge četvrtine, kada su domaći vodili sa 30 poena razlike.

detaljnije
  • Konstantin u Kruševcu za kraj 2016. godine

Lišeni pomoći američkog plejmejkera Kajla Rendala košarkaši niškog Konstantina pokušaće u subotu u 19 sati u poslednjoj takmičarskoj utakmici u tekućoj godini da iznenade Napredak u Kruševcu i malo poprave očajan učinak u sezoni u kojoj još uvek nisu zabeležili pobedu.

detaljnije
  • “Studentkinje” nemoćne protiv Crvene zvezde

Zahvaljujući izuzetno slabom učinku u napadu košarkašice niškog Studenta ubedljivo su u gostima poražene od jedne od najkvalitetnijih ekipa u šampionatu Crvene zvezde sa 62:45 i tako pretrpele sedmi ovosezonski poraz.

detaljnije
  • “Studentkinje” gostuju zahuktaloj Crvenoj zvezdi

Posle ubedljive pobede nad Šumadijom proteklog vikenda, košarkašice niškog Studenta već u sredu u 19 sati gostuju Crvenoj zvezdi, ekipi koja je u poslednja 4 kola svoje protivnike prosečno pobeđivala sa 26 poena razlike.

detaljnije
  • “Studentkinje” ubedljive protiv Šumadije

Dominantnom igrom i u odbrani i u napadu i kontrolom rezultata svih 40 minuta košarkašice niškog Studenta ubedljivo su u 10. kolu Prve ženske lige Srbije savladale kragujevačku Šumadiju sa 79:51.

detaljnije
  • Poraz Konstantina posle produžetka

Iako su čitavo drugo poluvreme imali rezultatsku prednost, pad u igri u finišu četvrte četvrtine, a kasnije i produžetka, koštao je košarkaše niškog Konstantina i 10. poraza u sezoni. U Čairu je posle 45 minuta košarke slavio OKK Beograd sa 81:76.

detaljnije
  • Da li će košarkaški teren na Filozofskom biti obnovljen?

Košarkaški teren koji je postojao 65 godina, na kojem su igrale košarkaške veličine poput Saše Đorđevića i Žarka Paspalja definitivno ima značaj tako da bi njegov povratak bio značajan i za grad Niš, i za mlade sportiste i za košarku, istakao je potpredsednik Košarkaškog saveza Srbije Igor Rakočević na panel-diskusiji o “povratku” kultnog igrališta.

detaljnije
  • ŽKK Student: Pobeda protiv Šumadije imperativ

Nakon tesnog poraza u prošlom kolu od jedne od najkvalitetnijih ekipa u prvenstvu - Kraljeva, košarkašice niškog Studenta dočekaće u subotu u 18:30 u hali Osnovne škole “Dušan Radović” kragujevačku Šumadiju, a iz niškog tima najavljuju juriš na pobedu.

detaljnije
  • Konstantin bez Amerikanca dočekuje OKK Beograd

Zbog distorzije zadnje lože američki plejmejker Kajl Rendal neće nastupiti za Konstantin u meču 10. kola Košarkaške lige Srbije u kojem će niški tim snage odmeriti sa OKK Beogradom.

detaljnije
  • Igraj basket i daruj školarcima nove kompjutere i knjige

Kako bi tehnički opremili školu i informatički unapredili znanje učenika Osnovne škole “Kole Rašić” 16 ekipa učestvovaće na humanitarnom turniru u košarci 3 na 3 u hali Osnovne škole “Miroslav Antić” u subotu 17. decembra od 9 do 15 sati.

detaljnije
  • KK Prokuplje foto Lj.M.

Prokupački košarkaši bez kompletnog rukovodstva posle poraza

Nakon poraza u Kuršumliji u utakmici 10. kola Prvenstva Prve regionalne lige - Istok, KK Prokuplje je ostao bez trenera, predsednika kluba i svih članova Upravnog odbora koji su podneli neopozive ostavke. Pod znakom pitanja i nastavak takmičenja ovog kluba.

detaljnije
  • Tesan poraz “studentkinja” od Kraljeva

U meču koji obilovao uzbuđenjima i rezultatskim preokretima košarkašice niškog Studenta pretrpele su tesan poraz od Kraljeva u 9. kolu Prve ženske lige Srbije - 54:50.

detaljnije
  • Konstantin pretrpeo i deveti poraz

Dobra igra u prve tri četvrtine nije bila dovoljna košarkašima niškog Konstantina da pretrpe i deveti neuspeh u Košarkaškoj ligi Srbije. Sa čak primljenih 28 poena u poslednjoj deonici, Nišlije su na kraju ubedljivo poražene na gostovanju subotičkom Spartaku sa 78:62.

detaljnije
  • Konstantin sa novim trenerom gostuje pretendentu za vrh tabele

Sa novim šefom stručnog štaba, ali bez pobede i sa i dalje upitnim kvalitetom igračkog kadra, košarkaši niškog Konstantina u subotu u 19 sati gostuju Spartaku u Subotici, jednoj od najkvalitetnijih ekipa i konkurentu za Superligu.