
Vlasotinčani bez vode zbog havarije na mreži
Zbog toga što je na cevovodu sirove vode pukla cev, došlo je do prekida u proizvodnji vode u fabrici „Nerezina“, kao i u isporuci vode, kažu u vlasotinačkom Vodovodu.

Zbog toga što je na cevovodu sirove vode pukla cev, došlo je do prekida u proizvodnji vode u fabrici „Nerezina“, kao i u isporuci vode, kažu u vlasotinačkom Vodovodu.

Prema podacima Zavoda za javno zdravlje, u poslednja 3 dana stiglo je 220 rezultata testiranih iz Jablaničkog okruga, a na virus korona pozitivno je 10. Najviše novoobololelih je iz Leskovca – 7, dok su 3 nova slučaja zaražavanja registrovana u Vlasotincu. U ostalim opštinama Jablaničkog okruga nije bilo novoobolelih od kovida.

U poslednja 24 sata u Srbiji su, prema zvaničnim podacima, registrovano je 238 novih slučajeva virusa korona. Na teritoriji cele Srbije preminulo je petoro pacijanata, a u Kliničkom centru Niš dvoje. Do 15. avgusta u 15 sati, prema podacima Ministasrtva zdravlja, registrovan je ukupno 29.471 potvrđen slučaj virusa COVID 19.

Ukupan broj pacijenata koji se od korona virusa leče u četiri kovid bolnice u Vranju je 63, od čega je 31 kovid pozitivan, podaci su Kriznog štaba do 7 sati jutros. Trenutan broj slobodnih mesta je 152.

Prema poslednjim podacima Zavoda za javno zdravlje, u Pirotskom okrugu registrovan je samo jedan novooboleli od virusa korona. Novozaraženi je iz Pirota, a rezultati se očekuju za još 25 testiranih iz ovog kraja.

Zdravstvena stanica „Duvanište“ od subote, 15. avgusta, neće raditi zbog detaljnog čišćenja i dezinfekcije prostora, saopštili su iz niškog Doma zdravlja. Pomoćnica direktora Doma zdravlja Danijela Nešić kaže da će ona biti zatvorena bar do utorka, a tada će biti doneta i odluka da li opet biti kovid ambulanta ili ne jer je u poslednje vreme smanjen broj pregleda.

Prema poslednjim podacima Zavoda za javno zdravlje, od 59 rezultata testiranih, koliko je stiglo u poslednja 24 sata, samo su 2 pozitivna na koronu. Oba novoobolela su iz Leskovca, dok u ostalim opštinama Jablaničkog okrugu nisu zabeleženi novi slučajevi zaražavanja.

Da će zbog kvara niška sela Medoševac i Popovac biti bez vode, saopštili su iz JKP Naissus.

Vozači koji idu za Belu Palanku neće moći da koriste obilaznicu od 17. do 24. avgusta zbog radova, pa će morati da idu preko Bele Palanke. Na deonici obilaznice biće potpuno obustavljen saobraćaj, navode iz preduzeća „Trace Srbija“ koje asfaltira puteve.

Dok je u julu u niškim kovid ambulantama bilo u proseku po 400 pregleda dnevno, avgusta se situacija popravila, kažu u Domu zdravlja. Prema podacima koje je objavio Dom zdravlja, početkom ovog meseca dnevno je bilo preko 200 pregleda, dok je poslednjih dana taj broj nešto manji.

Od 18 rezultata testiranih na virus korona u Pirotskom okrugu, koliko je stiglo u poslednja 24 sata, nijedan nije bio pozitivan. U Zavodu za javno zdravlje kažu da je smanjen broj pregleda u kovid ambulantama, a čekaju se rezultati za još 24 testirane osobe.

Nakon što juče nije zabeležen nijedan novi slučaj oboljevanja od virusa korona u Jablaničkom okrugu, od današnjih 128 rezultata testiranja, pozitivna su 2, kažu u Zavodu za javno zdravlje. Novooboleli su iz Leskovca, gde je od početka epidemije najviše zaraženih – 1.244.

Nakon što je krajem jula Štab za vanredne situacije u Babušnici, zbog nepovoljne epidemiološke situacije, zabranio rad bazena, kupanje je od danas ponovo dozvoljeno.

Prema poslednjim podacima Zavoda za javno zdravlje, u Pirotskom okrugu registrovana su još dva novoobolela od virusa korona – jedna osoba iz Pirota i jedna iz Bele Palanke. Rezultati se očekuju za još 18 testiranih iz ovog kraja.

U poslednja 24 sata u Jablaničkom okrugu nije registrovan nijedan novooboleli od virusa korona, saopštavaju iz Zavoda za javno zdravlje u Leskovcu. Kako kažu, stiglo je 10 nalaza za testirane u ovom okrugu i svi su bili negativni. I dalje se čeka veliki broj rezultata za testirane iz ovog kraja.

Radnici preduzeća “Ekozaštita” iz Beograda će u četvrtak i petak, 13. i 14. avgusta ukoliko vremenski uslovi dozvole, uništavati larve komaraca u Vranju, saopštavaju na sajtu Grada. Na terenu će biti od 9 sati.

Još dve osobe iz Pirota i jedna iz Babušnice pozitivne su na virus korona, kažu u Zavodu za javno zdravlje, dok u Dimitrovgradu i Beloj Palanci nisu zabeleženi novi slučajevi zaraze u poslednja 24 sata. Na lečenju u Opštoj bolnici u Pirotu su 2 pacijenta za koja se sumnja da imaju koronu.

Od 48 rezultata, koliko je u poslednja 24 stiglo iz laboratorije „Vatreno oko“, na virus korona pozitivne su 4 osobe testirane na teritoriji Jablaničkog okruga. Kako kažu u Zavodu za javno zdravlje, među novoobolelima je još dvoje korisnika Ustanove za odrasle i starije u Leskovcu.

Zbog pojave magle kod tunela Manajle i od Vladičinog Hana do Vranja smanjena je vidljivost na putevima, saopštavaju iz JP Putevi Srbije, pa bi vozači na tim deonicama trebalo da budu posebno oprezni zbog vidljivosti ispod 100 metara.

Prema poslednjim podacima Zavoda za javno zdravlje, u poslednja 24 sata registrovan je jedan novi slučaj novozaražene osobe u Pirotskom okrugu. Novooboleli je iz Pirota, gde je od početka epidemije registrovano 236 pozitivnih na koronu.