

Utemeljivač streličarstva kao sporta u Nišu, trener i osnivač Streličarskog kluba Niš, Miljko Čolović, preminuo je u 65. godini života. Opelo i sahrana će se održati u sredu, 14. januara, od 13 sati, na niškom Novom groblju.
Njegova sportska karijera trajala je blizu pet decenija. Najpre je bio takmičar u streljaštvu i streličarstvu, a potom i trener.
Iz Streličarskog kluba Niš podsećaju da je upravo on, sa svojim ocem Mihajlom, 1984. godine, pokrenuo streličarsku sekciju pri mesnoj zajednici “12. februar” i tako postavio temelje jednog od najuspešnijih klubova u Nišu i jednog od najboljih streličarskih klubova u Srbiji.
Kao streličar, takmičio se do kraja devedesetih godina i osvajao pregršt medalja, među kojima i medalje sa državnih prvenstava Jugoslavije. Međutim, trenerski rad i usavršavanje su počeli da ga privlače jako rano, pa je već krajem osamdesetih godina počeo da stiče prva trenerska znanja na seminarima u tadašnjoj Jugoslaviji, a kasnije i na seminarima gde su predavači bili neki od najvećih svetskih trenera streličarstva – navode iz SK Niš.
Taj klub je, dodaju, u poslednjih 20 godina postao jedan od najdominantnijih, pošto njegovi takmičari svake godine stoje na na pobedničkom postolju na državnim prvenstvima.
Stečeno znanje je odmah stavio u praktičnu primenu i SK Niš je već od svojih početaka krenuo da se ističe kao jedan od bitnijih streličarskih klubova u Srbiji. Svoje znanje nije nesebično delio samo sa takmičarima, već je obučio i više generacija mladih trenera pod okriljem Streličarskog saveza Srbije, u kome je bio i trener nacionalnog tima Srbije u periodu između 2002. i 2023. godine. Miljko je puno doprineo i međunarodnoj saradnji i bio jako cenjen kao stručnjak u čitavom regionu – ističu iz SK Niš.
Dodaju i da je trag koji je Miljko Čolović ostavio u sportu neizbrisiv i nemerljiv, kao i da je njegova smrt veliki gubitak za streličarstvo i niški sport.
Iza sebe je ostavio suprugu i dvoje dece.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Niš je izgubio dobrog čoveka
Kakav čovek,divna porodica.Tako pozitivno oko Čolovića je sve.Ìmao sam tu privilegiju da ih poznajem.Miljko je živeo za streličarstvo.Posle njegove porodice streličarstvo mu je bilo sve.Tako mi je žao što se nismo još malo više podružili.Svako,ko ga je upoznao zna da pričam istinu.Velika tuga je u mom srcu i u srcima moje porodice
Neka ti je laka zemlja druže iz detinjstva.
Trenirao sam par godina kod Miljka, nekada. Planirao opet da počnem, pa mi je ova vest teško pala. Teško, jer vreme koje sam nekada provodio na Gradskom polju pamtim samo po lepim trenucima, druženju, sportu, šali… Nek ti je laka zemlja, Miljko.