
Porazom od Partizana niški Železničar počeo sezonu
U utakmici prvog kola Superlige, koja je odigrana za manje od 24 sata nakon što je „Želja“ dobio uslovnu dozvolu za takmičenje, niški rukometaši izgubili su od Partizana rezultatom 32:29 (17:15).

U utakmici prvog kola Superlige, koja je odigrana za manje od 24 sata nakon što je „Želja“ dobio uslovnu dozvolu za takmičenje, niški rukometaši izgubili su od Partizana rezultatom 32:29 (17:15).

Nakon dostavljenih garancija Grada Niša da će Rukometni klub Železničar do 31. decembra ove godine izmiriti dugove prema nekim bivšim igračima i Zajednici Superlige, niški klub je dobio uslovnu dozvolu da počne sezonu u eliti.

Zbog dugova prema Zajednici Superlige i nekim bivšim igračima, ni tri dana pre početka nove sezone niški Železničar nije dobio dozvolu za takmičenje. Predsednik niškog kluba očekuje da se problem uskoro reši.

Dobrom igrom u završnici rukometaši Železničara savladali su trećeligaša Belu Palanku rezultatom 29:23 (13:13) u pripremnoj utakmici u hali Čair.

Do početka sezone u Superligi ostalo je desetak dana, a niški rukometaši planiraju još dve kontrolne utakmice – u sredu sa Belom Palankom i u subotu sa još nepoznatim rivalom.

Rukometaši niškog tima u subotu su savladali juniore Vardara, a dan kasnije osvojili treće mesto na turniru u Beloj Palanci pošto su izgubili od prokupačkog Topličanina i pobedili Aleksinac.

U subotu 22. avgusta u hali Čair po dve selekcije niškog i skopskog kluba odigraće kontrolne utakmice što će biti prva provera Železničara u pripremnom periodu.

Trener Železničara Nebojša Bokić održao je prozivku igrača niškog superligaša i prvi trening u hali Čair. Prvom ovosezonskom okupljanju prisustvovalo je 19 rukometaša, a očekuje se dolazak i iskusnijih imena.

Zbog dugovanja prema dvojici igrača niški Rukometni klub, koji je u blokadi skoro 10 miliona, ne može da se licencira za elitu naredne sezone.

U prvom kolu Superlige, koje bi trebalo da počne drugog vikenda septembra, rukometaši niškog Železničara sastaće se sa Partizanom u Beogradu.

Od 9 klubova u kolektivnim sportovima koji će sledeće sezone igrati u najvišim rangovima i koji iz budžeta Grada dobijaju preko 105 miliona dinara, računi Radničkog, Železničara, Mašinca i OK Niša su trenutno blokirani.

Na pripreme rukometnih selekcija Srbije za Evropsko i Svetsko prvenstvo i Univerzijadu pozvano je 8 mladih rukometaša i rukometašica iz Niša.

Desni bek niškog Rukometnog kluba Železničar Mihajlo Mitić pozvan je u trenažni centar na pripreme kadetske reprezentacije Srbije za Svetsko prvenstvo.

Rukometaši Železničara neće u petak igrati u finalu Kupa Srbije, čime su izgubili mogućnost da brane trofej osvojen prošle godine, pošto su u polufinalu završnog turnira u Novom Sadu poraženi od subotičkog Spartak Vojputa sa 28:26 (16:11).

Rukometni klub Železničar će igrati danas protiv Spartaka u polufinalu Kupa u Novom Sadu pošto je rukovodstvo niškog tima našlo novac za put i večeru.

Ako danas ne nađe novac za put u Novi Sad i večeru za igrače, Rukometni klub Železničar neće sutra igrati polufinale Kupa gde brane titulu, kaže direktor niškog kluba Slobodan Milosavljević.

Trijumfom nad Kolubarom (41:18) niški rukometaši osigurali su mesto u eliti i naredne sezone. Železničar 4. juna igra polufinale Kupa Srbije u Novom Sadu.

Niški rukometaši u pretposlednjem kolu Plej-auta pobedili su Rudar iz Kostolca na svom terenu rezultatom 23:18 (12:9), a da bi obezbedili opstanak u eliti moraju da pobede Kolubaru u Lazarevcu koja nije osvojila ni bod ove sezone.

Niška ekipa, koja je druga po datim golovima u ligi, dočekaće u nedelju 24. maja u 9. kolu Plej-auta tim Rudara koji je primio najmanje pogodaka ove sezone.

Niški rukometaši u 8. kolu plej-autu igraju sa trenutno prvoplasiranom Crvenom zvezdom u nedelju 17. maja.