
Otkupna cena višnje 40 dinara, voćari nezadovoljni jer cena i dalje pada
Iako je bilo najave da će početna cena za otkup višnje biti 70 za prvu i 50 za drugu klasu, otkupljivači su samo dan ili dva na početku berbe ponudili cenu od 50 dinara, onda je snizili na 40 dinara i već ima najave da će narednih dana otkup pasti na 35 ili čak 30 dinara. Poljoprivrednici nisu zadovoljni cenom, smatraju je sramnom, međutim većina njih i dalje bere svoje oćnjake, iako veću korist od njihovog rada imaju čak i berači koji uzimaju 20 dinara za ubrani kilogram.














