tekvondo

• masa nesic i iva petrovic, tekvondo klub asteriks

Dve Nišlijke prvakinje Evrope u tekvondou

Prvi put je Niš dobio prvakinje Starog kontinenta pošto su na Evropskom prvenstvu za kadete u tekvondou u Sarajevu članice niškog kluba Asteriks 12-godišnja Maša Nešić i 14-godišnja Iva Petrović osvojile zlatne medalje u svojim kategorijama. Dve mlade takmičarke su presrećne zbog velikog uspeha i najavljuju nove borbe za medalje.

(4) detaljnije
  • masa i petra, tekvondo klub asteriks nis

Dve evropske titule za dve mlade niške tekvondoistkinje

Na osmom Evropskom klupskom prvenstvu u Zagrebu, gde je učestvalo oko 800 takmičara iz 150 klubova iz 42 države, 12-godišnja Maša Nešić i 14-godišnja Petra Tasić, članice Tekvondo kluba Asteriks iz Niša, osvojile su zlatne medalje čime su ostvarile veliki uspeh. Pored njih dve, članovi ovog kluba u Niš su doneli još četiri bronzane medalje.

(2) detaljnije
  • KBS Naisus

Mladi tekvondoisti Naisusa osvojili 10 medalja u Kupu

Dobre borbe mladih takmičara Kluba borilačkih sportova Naisus iz Niša donele su im sedam zlatnih medalja, jedno srebro i dvr bronze. Iako su bili brojčano slabiji nego ranijih godina, prvi čovek niškog kluba Milan Anđelković kaže da je zadovoljan postignutim rezultatima.

(1) detaljnije
  • tekvondo Asteriks

Niški TK Asteriks ima devet šampiona Srbija, i pionir Ramina se pozlatio

Dva vikenda zaredom u Beogradu su održana držana prvenstva u svim kategorijama, a devetoro tekvondoista niškog Asteriksa okitilo se zvanjem šampiona Srbije, baš kao i jedan iz Ramina. Asteriks je u konkurenciji pionira bio i ekipno prvi u Srbiji, kao i ženska ekipa najmlađih takmičarki ovog kluba.

(3) detaljnije
  • tekvondoisti Naisus

Najmlađi tekvondoisti Naisusa najbolji u Srbiji

Sa osam osvojenih medalja, od čega dve zlatne i po tri srebrne i bronzane, pioniri niškog Kluba borilačkih sportova Naisus osvojili su ekipno 3. mesto na Prvenstvu Srbije u formama. Najmlađi su pokazali najveću želju i borbenost, kaže trener Nebojša Anđelković, i ekipno u borbama bili 1.

(6) detaljnije
  • tekvondoisti KBS Naisus

Naisus ekipni vicešampion Srbije u tekvondou

Klub borilačkih sportova Naisus postao je ekipni vicešampion Srbije u tehničkim disciplinama u tekvondou - Uroš Mitrović osvojio je zlato i bronzu, Lana Veljković dva srebra, Jelena Stevanović dva zlata, a glavni trener kluba koji se i sam takmičio Nebojša Anđelković osvojio je još jedno zlatno odličje.

(5) detaljnije
  • Anastasija Stoičkov tekvondo

Anastasija Stoičkov juniorska prvakinja Srbije u tekvondou

Mlada niška tekvondoistkinja Anastasija Stoičkov osvojila je zlatnu medalju na Prvenstvu Srbije za juniore, u kategoriji do 63 kg. U njenom klubu Ramin kažu da joj je ovo poslednja sezona u juniorskoj konkurenciji i da se nadaju da će istim putem nastaviti i u seniorskoj.

• Iva Petrović Vladan Nikodijević tekvondo Asteriks

Niška tekvondoistkinja prva na svetskoj rang listi

Zahvaljujući bodovima koje je prikupljala na jakim međunarodnim turnirima, Nišlijka Iva Petrović pozicionirala se kao najbolja na svetskoj rang listi, u kategoriji kadetkinja do 59 kg. U Tekvondo klubu Asteriks kažu da je ovo istorijski uspeh za Niš, kao i da njihova takmičarka sada cilja evropsku medalju.

• tekvondo

Tekvondoisti Asteriksa drugi na turniru u Sofiji: Najvredniji trofej kluba

Tekvondoisti niškog Asteriksa na turniru iz serije G1 "Sofija open" osvojili su ekipno drugo mesto u konkurenciji kadeta. Mladi borci osvojili su četiri medalje - dva zlata i po jedno srebro i bronzu, a u klubu ovo smatraju "možda i najvrednijim trofejem" sa turnira ovog kalibra.

• tekvondo Iva Petrović Mitar Maklenović

Takmičari niškog TK Asteriks osvojili zlato i srebro u Sloveniji

Kadetkinja Iva Petrović osvojila je zlatnu medalju na turniru Slovenia open, dok se junior Mitar Maklenović okitio srebrom, a oboje ovih tekvondoista dolaze iz niškog kluba Asteriks. Samo takmičenje okupilo je oko 900 takmičara kako iz Evrope, tako i iz Azije.

• Anstasija Stoičkov Slovenia open tekvondo foto TK Ramin Niš

Bronza za nišku tekvondoistkinju na prestižnom turniru u Sloveniji

Kako je ranga G1, turnir Slovenia open predstavlja jedan od najprestižnijih u regionu, a ove godine je okupio oko 900 takmičara iz nekoliko zemalja Azije i skoro čitave Evrope. Na njemu je tekvondoistkinja niškog kluba Ramin Anastasija Stoičkov uspela da se domogne bronzane medalje.

• daehan avedon

Tekvondoisti iz Niša ugostili američkog glumca

Tekvondo klub Daehan iz Niša prošlog vikenda ugostio je zvezdu akcionih i borilačkih filmova, majstora tekvondoa i hapkidoa, američkog glumca Lorena Avedona. Po odlasku Avedon je poneo i kimono niškog kluba.

(8) detaljnije
  • Nebojša Anđelković Jelena Stamenković

Niške tekvondoistkinje proglašene za najbolje u Srbiji

U Vršcu su dodeljene nagrade za najbolje Srbe i Srpkinje u tekvondou u 2019. godini, a među dobitnicima svoje mesto su našle i dve Nišlijke. Obe u formama, Jelena Stevanović iz kluba Naisus proglašena je za najbolju pionirku, a Milena Ivanović iz TK Astra za seniorku u kategoriji U40.

detaljnije
  • kbs naisus, kup tehnicki, foto kbs naisus

Borci Naisusa osvojili tehnički Kup Srbije u tekvondou

Nakon uspeha na Balkanskom prvenstvu, takmičari Kluba borilačkih sportova Naisus iz Niša osvojili su 11 medalja - 6 zlatnih, 4 srebrne i jednu bronzanu. Brojne medalje u pojedinačnim konkurencijama doprinele su da Naisus osvoji prvo mesto u ekipnom plasmanu.

detaljnije
  • tekvondo klub

Još pet medalja niških boraca na Balkanskom prvenstvu u tekvondou

Posle brojnih medalja koje su u Niš doneli borci Naisusa i Daehana, U konkurenciji 650 boraca iz Grčke, Turske, Rumunije, Bugarske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Slovenije, Makedonije, Albanije, Crne Gore i Kosova, 4 takmičara Tekvondo kluba Astra iz Niša osvojila su pet medalja.

detaljnije
  • kbs naisus, postolje, balkanso

Nišlije uspešne na Balkanskom prvenstvu u tekvondou

Na 21. Balkanskom prvenstvu u tekvondou u bugarskom Samokovu borci dva niška kluba osvojili su ukupno 15 medalja. Takmičari Kluba borilačkih sportova Naisus osvojili su 4 zlatne medalje, 2 srebrne i 3 bronzane, dok su borci kluba Daehan osvojili drugo mesto u disciplini "powerbreaking", dok su u pojedinačnim disciplinama osvojili još pet medalja.

detaljnije
  • tkd-astra,-asutrija,-foto-tkd-astra-nis

Mlada Nišlijka bronzana na prestižnom turniru u Austriji

Takmičarka Tekvondo kluba Astra iz Niša Milena Trmanović donela je bronzanu medalju sa prestižnog međunarodnog turnira G1 klase koji je održan u Beču. Milena Trmanović, koja je prvakinja Srbije, bile je jedina iz Niša na ovom takmičenju.

detaljnije
  • sofija, turnir

Tekvondoisti Astre osvojili 9 medalja u Bugarskoj

Od 10 takmičara Tekvondo kluba Astra iz Niša devet se vratilo sa medaljama sa Međunarodnog turnira u Sofiji. U konkurenciji 584 takmičara iz pet zemalja niški borci su osvojili tri zlatne, dve srebrne i četiri bronzane.

• Tekvodno ilustracija

Bugari osvojili tekvondo turnir u Nišu, po prvi put nastupili i Turci

Preko 800 takmičara okupio je ove godine 4. po redu turnir Asteriks kup u Nišu, a sem svih zemalja iz okruženja nastupili su i tekvondoisti iz Grčke, Austrije i po prvi put iz Turske. U generalnom plasmanu najbolji je bio klub Gladiator iz Bugarske, dok je domaćin Asteriks bio drugi u borbama, a KBK Naisus u formama.

• tekvondo-klub-astra

Nišlije donele 11 medalja sa Prvenstva Srbije u tekvondou

Prvenstvo Srbije za pionire i juniore u tekvondou koje je održano u Beogradu bilo je uspešno za niške takmičare iz klubova Astra i Ramina, kao i Kluba borilačkih sportova Naisus. Nišlije su ukupno osvojile šest zlatnih medalja, jednu srebrnu i četiri bronzane.