Na „Danima banice“ skoro 300 takmičara, stari zanati, VIP oklagijanje, kviz i tri koncerta

Dani banice bela palanka 490
Takmičenje u 4 kategorije; foto: Opština Bela Palanka

U petak, 8. avgusta u Beloj Palanci počinje gastronomska manifestacija „Dani banice“, a u pripremi ovog specijaliteta u četiri kategorije – slana, slatka, integralna i kreativna banica, nadmetaće se 297 takmičara. Osim takmičenja organizuju se i aktivnosti za dece, kviz “Otvori kovčeg s narodnim blagom”, VIP oklagijanje, promocija paprike Vrtke u Vrtkinom vrtu, Sajam starih zanata, kao i koncerti Milice Pavlović, Ace Pejovića i Dejana Petrovića koji će biti plaćeni preko 65 hiljade evra.

19. “Dani banice” će održati u parku Vrelo i trajaće do 10. avgusta, a prema rečima v. d. direktora TO Bela Palanka Aleksandre Mitić i ove godine je zainteresovanost među “majstorima” banice bila velika.

Što se tiče programa manifestacije, program počinje u petak postavljanjem štandova. Sve vreme manifestacije obezbeđen je bogat kulturno-umetnički program kulturnih i umetničkih društava koje su potvrdile prisustvo na manifestaciji – kaže direktorka.

Takmičarski deo počeće u subotu 9. avgusta, a planirane su i radionice za decu u pravljenju banice, crtanje na brašnu i kviz “Otvori kovčeg s narodnim blagom”.

Zainteresovani će imati priliku da poslednjeg dana probaju i specijalitete inostranih kuhinja, kao i džinovsku banicu.

Istovremeno sa „Danima banice“ biće održan Sajam starih i umetničkih zanata na kojem će učestvovati 100 zanatlija – od predstavnika tkačkog zanata, grmondžijskog, krznarskog zanata, a tu će biti i drugih rukotvorina kao što su vez, zlatovez, pletenje i heklanje.

Prvog dana, u petak, 8. avgusta, nastupiće pevačica Milica Pavlović, narednog dana koncert će održati pevač Aco Pejović, a završne večeri, 10. avgusta, nastupaju Dejan Petrović i Big band.

Autor:
Povezane teme

Slični tekstovi

Komentari

7
  1. Bela Palanka je siromašna opština i zdrav razum daje tolike pare za pevače umesto da se uloži u infrastrukturu i da se pomogne sirotinji.

  2. @Lola : U BP ima toliko sirotinje da se ne zna kome prvo da pomogneš ! BP je na drugom mestu – odozdo , po Proseku plate zaposlenih!
    Mislim sa nema niti jedne fabrike koja radi , upošljeni su samo po JP, Domu zdravlja, opštini, policiji i naravno svi su , osim časnih izuzetaka, članovi SNS-ovaca ili simpatizeri. I bahate se. Propas’ živa!
    I svi ćutu , osim studenata kada dodju kući.

  3. Ja ću da učinim sve za svoju djecu. Bila sam zadužena za Babušnicu, pa Pirot, sa će i za Niš. Napredujem

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.