SNS: Demokrate, vraćali smo vaše kredite

autor: A.S.
800x600 SNS
NAprednjaci odgovaraju demokratama; foto: JV arhiva

Uz konstataciju da je dug koji su naprednjaci u niškoj kasi zatekli 2012. maltene prepolovljen, u niškom odboru SNS kažu da je dugove zapravo napravila vlast koju je vodila Demokratska stranka.

Odgovarajući na saopštenje DS u kojem su demokrate pitale aktuelnu vlast ko će da vraća kredite koje uzimaju, pa i ovaj poslednji od 300 miliona koji je u najavi, SNS je podsetio na dugovanja koja su oni zatekli 2012. godine.

Kreditna zaduženja su 2012. godine iznosila 21.950.000, a za dve godine vraćeno je 12.000.000,00 evra. O čijoj onda nesposobnosti govori Demokratska stranka? Očigledno o sopstvenoj, jer njihovi infrastrukturni projekti su izradnja sportske hale koja se plavila i za koju se još uvek ne zna ko su bili izvođači i stadion koji je raspada – pišu iz SNS-a.

Infrastrukturni projekti, dovođenje investitora i otvaranje novih radnih mesta su i, kako kažu, prioriteti SNS, ali “DS od svojih laži to ne vidi”.

Srpska napredna stranka smatra da Demokratska stranka za koju se ne zna koliko ima odbornika, niti koga predstavljaju, koja nema svoju odborničku grupu u Skupštini grada, koju građani ne mogu da identifikuju u gradu nema kredibilitet da bilo koga proziva i bilo šta komentariše – piše u saopštenju SNS.

Podsetimo, demokrate su reagovale nakon najave podizanja novog kredita, pored već postojećeg od 2 milijarde dinara, i naglasile da “zaduživanjem Nišlija aktuelna vlast pokušava da prikrije nesposobnost”. 

Autor:
A.S.

Slični tekstovi

Komentari

14
  1. ovde neko izgleda ne zna razliku izmedju kredita za investicije i kredita za tekucu likvidnost.
    Ovi prvi se podizu radi izgradnje itd pa je tako grad dobio 3 ambulante 3 obdanista bulevare, Somborski Z.Djindjic
    skolu, pa i tu halu i stadion.Pred kraj je doveden i sportski dispnzer koji sada zarasta u korov
    A krediti za tekucu likvidnost su dobar znak da neko ne zna da radi svoj posao!!!

  2. Da,da sad posle cetri godine njihovog rasipnistva,gradonacelnikovih primanja preko 200000 i sukoba interesa,trosenja na putovanja kriva je prethodna vlast.Nestrucno poslovanje niske vlade je njihova krivica i gradjani to znaju.

  3. Program SNS-a u 3 tačke:
    1. Vučić-budućnost u koju verujemo.
    2. DS-prošlost koja nam služi kao izgovor za nesposobnost.
    3. Kinta i fotelja-sadašnjost zbog koje postojimo.

    Još koliko dugo će im uspevati da koriste tačku 2 kao sredstvo da dođu do tačke 3? Videćemo aprila. U svakom slučaju, nema u toj stranci kapaciteta da ovaj jednostavni program dopune i izmene, raspašće se nakon prvog poraza.

    • Zuti su nas unistili a ovi zakucavaju zadnje eksere na sanduku. Ne vredi da ih vadite vec su zardjali, od zute boje postadose crni, najcrnji. Ovaj grad nema vlast od dolaska svemocnog brke i ekipe 90-tih.

  4. Niste vi vracali nego MI NAROD!!! Isti oni koji ce vracati i vase kredite kad vas najurimo.

  5. Cu glasam za SNS.Ovija ostali,svi izvikani.Jahali su oni 12 godine i pokazali se.

    • Ovi ce da te jasu dok ti ne uzmu sve jer drugo i ne znaju! Od cega ce oni koji nista ne rade da primaju plate ako ne zakinu od penyije, plata, uvedu nove namete gradjdnima! Dokle god takbi kao ti budu za njih glasali jadan ovaj narod zbog takvih!

  6. Demokrate su od tih kredita rekonstruisali bulevare, vodovodnu mrežu, stadion… A vi kredite podižete da bi pokrpili budžet i isplatili plate vašim članovima koje ste zaposlili po javnim preduzećima i upravi. Niste ni jednu ciglu ugradili za četiri godine, koliko ste na vlasti.

    • Demokrate su zapošljavale svoje članove iako nisu bili potrebni ni jednom javno preduzeću, podizali kredit da im daju nezaradjene plate.Naprednjaci sada dodaju svoje eksperte sa kupljenim diplomama opet javnim preduzecima i svesno ljude koji zavise od svog poštenog rada, dovode na rub egzistencije i ugrožavaju im radna mesta.I neka se medjusobno kritikuju dok ne dodju još gori od njih samih.

  7. Ja nasledio imovinu od pokojnog oca i da li sam trebao da nadjem zamerke? Pa sto sam se prihvatao nasledstva,ako nisam bio sposoban da to izdrzavam? Znao sam sta nasledjujem i kakve su mi obaveze.

  8. Znaliste sta nasledjujete,sto niste odustali?Ovo su izgovori za nesposobne.Ja nasledio ruinu od kuce i renovirao je.Znaci,spososoban sam.Ne kukam kao vi.

  9. I jedni i drugi su toliko politicki nepismeni da je to neverovatno. DS ne zna ni da procita budzet, a tek koliki je dug je za njih SF. Ali SNSu to isto neznanje ne smeta, pa jednostavno izmisle cifre. Dakle, cifre u saopstenju SNSa su glupost, a vi slobodno verujte. Otvorite budzet grada, sve lepo pise.

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.