

Nakon što su studenti najavili veliki protest u Nišu u nedelju, 1. marta, iz Policijske uprave u tom gradu saopštavaju da će fotografisati i snimati učesnike i da će “preduzeti sve mere da protekne bezbedno”.
Iz niške policije kažu da u nedelju “očekuju” okupljanje građana na području za koje su nadležni.
U skladu sa članom 52. Zakona o policiji, Policijska uprava u Nišu preduzeće sve zakonske mere da javni skupovi proteknu bezbedno, uključujući foto i video-snimanje na mestima gde se skupovi budu održavali – navode iz Policijske uprave.
Podsetimo, neformalna grupa studenata objavila je nedavno plan, program i rutu skupa – okupljanja kreću u 16 sati, kod Delte i kod Apelacionog suda, a zatim kolone idu do Trga kralja Milana, gde će program trajati do 19:30.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Samo nemoj da vam padne na pamet da koristite sisteme za prepoznavanje lica (koje ne posedujemo zvanično) i da na osnovu toga šaljete građanima prekršajne prijave.
Botovi, članovi internet tima sns-a. Ajmo malo demagogije i ulizivanje organima reda pokažite malo taj vaš Stokholmski sindrom a nakon toga pljuvanje i omalovažavanje studenata. Takođe na kraju neka dežurna i glavna botina zadužena za portal JV koja se potpisuje kao Dragan Ristić, Ljubisa i GoranH napiše kako će mnogo malo ljudi da bude na okupljanju. Sendviči vas čekaju i to dupli za svaki vaš nebulozni komentar !
ботови који се најбоље покажу добијају тостирани сендвич
Znači da odem kod frizera i da se obrijam pre protesta. Nadam se da ću lepo ispasti na fotografijama. Deco živi bili i vidimo se u Niš !
Два минута са наплатне, питају јел сте их нашли?
Pored sve te tehnologije ta ključna dva minuta i dalje fale? Da pogađamo šta bi na to rekli botovi iz javnog sektora. I za to su krivi oni žuti
Maskirani možemo?Ako vam ne smetaju ćaci crnokapuljaši, nećemo ni mi …
A zasto se prica da pola niske policije nece da radi u nedelju, mnogo su bolesni i na odmore..
Nego mora dovoze polichacije iz drugih gradova..
Ipak Nislije imaju obraza nisu svi cacipaci
Vi snimate i prisluskujete svakodnevno,nista novo.Da li postujete zakone i Ustav to je kljucno pitanje.Ne postujete i doci ce sve na svoje.Budite sigurni proci ce ovaj mrak i uticaj buzdovana sa strane.Studenti i mladi ljudi rade upravo ono sto vas najvise zulji.
Ne rece policija kolko ih ocekuje 3552 ili 4598 ili se ceka tackasti softver DJV ili ce sveznajuci sam da boji do u glavu 2 dana pre samog skupa tako da broj ucesnika ne sme da predje tu cifru!
Vec je izbacio 1837 bes PDV??
Snimamo i mi vas, kako cete sutra medju ljude, medju komsije, ne pomazu maske i fantomke, sve se zna, maske su odavno pale
„Policijske uprave u tom gradu saopštavaju da će fotografisati“ Pa to se radilo od 30 godina proslog veka. Nista novo.
Molim J.V. da snima skup sa drona da bi bila utvrdjena autetnicnost brojnosti skupa i da prezentira te fotografije i snimke.
Bice lepo vece, prijatno za setnju.
Ćaci, možeš i ti u šetnju da osetiš malo pozitivnu energiju i vibraciju. Samo da znaš ovo su malo drugačija okupljanja nego što si ti naviko, nema spiskova, nema ucenjivačkog dovođenja ljudi i niko neće izgubiti posao ako se ne pojavi. Sve je na dobrovoljnoj osnovi…Takođe nema deljenja ustajalih sendviča zato što treba paziti da ne oštetimo crevnu floru time.
Snimajte i slikajte samo lepe kadrove, gde se pametna i hrabra deca druze, razmenjuju znanje, ljubav prema pravdi i bore za svoju Srbiju i zemlju, zemlja nije stranacka nego gradjanska..
Evo i mene da slikate kako nosim vodu i kiflice gostima, a ako ne slikate gde ja vama da posaljem slike gostoprimstva koje smo nasledili od predaka koju su isli i na boj a ne na pruzanje podrske mladoj deci..
Biće „kašnjenja“ na posao iliti na radno mesto , na predavanja i kosultacije na svim fakultetima, onih „koji žele da uče“ !
Smanjiće nam se BDP a i prosečna zarada !
Zato će „fotografi“ imati pune ruke posla i prebaciće normu a zaradiće i naknadu za „prekovremeni rad“ .
Dobro da sam bika kod frizerke