Dubočica poražena na startu sezone, Obilić odneo bodove iz Leskovca

Autor:M. MitićIzvor:Južne vesti
RK Dubočica
Poraz Leskovčana u neizvesnoj završnici; foto: RK Dubočica

Nisu uspeli rukometši Dubočice da pobedom počnu sezonu u Arkus Superligi, pošto je od njih u leskovčakoj ”Hali sportova” rezultatom 33:32 (15:16) bio bolji Obilić. Pobedonosni gol za goste 15 sekundi pre kraja utakmica postigao je Miloš Topalović.

Iako su pre utakmice važili za izrazitog favorita ”Vukovi” to nisu uspeli da opravdaju na terenu. Gosti iz prestonice su u Leskovac stigli dobro pripremljeni, pa su u neizvesnoj završnici stigli do dva boda.

Izabranici Saše Pejčića dobro su otvorili utakmicu, sredinom prvog poluvremena stekli 5 golova prednosti (14:9), ali su rukometaši Obilića do poluvremena smanjili taj zaostatak na samo gol razlike (16:15).

Sa tri uzastopna gola tim iz Beograda počinje drugo poluvreme, pa je tada već bilo jasno da će utakmica do biti neizvesna do samog kraja.

Jurili su i stizali rezultatski minus Leskovčani, golom Marka Radulovića uspeli da izjednače na 45 sekundi do kraja (32:32). Međutim, Topalović je na drugoj strani sa krilne pozicije bio precizan (33:32), došao do dvocifrenog broja golova i poneo epitet igrača utakmice.

Šansu da poprave utisak sa otvaranja sezone rukometaši Dubočice imaće narednog vikenda u Pančevu protiv Dinama.

Arkus Superliga 1. kolo: Dubočica 54 - Obilić 32:33 (16:15)

Dvorana: SRC Dubočica;

Sudije: Marko Sekulić - Vladimir Jovandić (Pančevo);

Isključenja: Dubočica: 14 minuta; Obilić: 8 minuta;

Sedmerci: Dubočica 5(5); Obilić: 5(4);

Dubočica: Cvetković 3, Stefanović, Milićević 8, Radulović 2, Milovanović 1, Trajković, Mađar, Denić, Spasić 2, Džunić, Atanasković 5, Radisavljević 6, Pavlović 5, Anđelković, Kocić (7 odbrana), Arđelan (3 odbrane):

Obilić: Radović (3 odbrane), Savić, Bukvić, Topalović 10, Gojković, Jestrović, Jovanović 7, Stojanović, Mandić 7, Turudić 1, Ćirić 5, Vujičić, Mitrović, Šaponjić 1, Sladić 2, Tasić (5 odbrana);