15:05, 31. 10. 2018.

Dva penala za pobedu Proletera nad Dinamom u Surdulici

Radnički Dinamo
Šest golova - tri strelca; foto: Vanja Keser

Od šest golova, koliko ih je viđeno na Gradskom stadionu u Surdulici, dva su bila penala, oba za gostujući Proleter, koji je na kraju i slavio u duelu superligaških novajlija, rezultatom 4:2. Vranjski Dinamo je nakon poraza u 14. kolu Superlige ostao na poslednjoj poziciji u ligi.

Mrežu Vranjanaca "načeo" je Stefan Čolović iz jedanaesterca već u 4. minutu, ali je desetak minuta kasnije Zoran Dimitrov izjednačio. Jednak rezultat stajao je na semaforu sve do 71. minuta, kada je viđena repriza situacije sa početka meča. Egzekutor je ponovo bio Čolović i Novosađani su ponovo poveli.

Dva minuta kasnije na teren je ušao Milan Mirosavljev, koji je nešto kasnije praktično rešio pitanje pobednika. Špic iz Vrbasa je za 5 minuta postigao dva pogotka, kojima je Proleter poveo sa nedostižnih 4:1.

U nadoknadi vremena Dinamo je samo uspeo da ublaži poraz, novim pogotkom Dimitrova.

Naredne subote, 3. novembra, na programu je južnjački derbi, pošto će u Surdulici Radnik dočekati Dinamo.