
Na startu nove sezone u fudbalskoj Superligi, gde jug Srbije ima dva predstavnika, fudbaleri Radničkog iz Niša igraće protiv TSC-a u Bačkoj Topoli, a surdulički Radnik u Novom Sadu protiv Vojvodine. Nišlije će u jesenjem delu sezone ugostiti na svom „Čairu“ i Crvenu zvezdu i Partizan, a derbi juga biće igran u Nišu početkom oktobra u 11. kolu elitnog ranga.
Do početka nove sezone u najjačoj ligi u fudbalskoj Srbiji ostalo je više od mesec dana, ekipe još nisu počele sa pripremama, ali je spreman kalendar.
U prvom kolu, koje je na programu 19. jula, Radnički će igrati u Bačkoj Topoli protiv TSC-a, a Radnik u Novom Sadu protiv Vojvodine. Nedelju dana kasnije u Niš dolazi lučanska Mladost, a u Surdulicu TSC.
U trećem kolu Nišlije igraju u Beogradu protiv Čukaričkog, a Surduličani u Lučanima protiv Mladosti, a u četvrtom Radnički dočekuje Novi Pazar, a Radnik Čukarički.
Peto kolo donosi duele pančevačkog Železničara i Radničkog, odnosno Novog Pazara i Radnika, a 23. avgusta u Niš dolazi Partizan, a u Surdulicu Železničar.
U sedmom kolu Nišlije igraju sa imenjakom u Kragujevcu, a Radnik u Beogradu sa Partizanom, a u osmom Radnički dočekuje kruševački Napredak, a Radnik kragujevački Radnički.
Deveto kolo se igra 20. septembra i tada Radnički igra u Loznici sa IMT-om, a Radnik u Kruševcu sa Napretkom. Nedelju dana kasnije Nišlije očekuje još jedno gostovanje – duel sa Javorom u Ivanjici, a Surduličani dočekuju IMT.
Duel juga je u 11. kolu koje je 4. oktobra, a nedelju dana kasnije Radnički igra u Subotici sa Spartakom, a Radnik u Ivanjici sa Javorom.
U 13. kolu (25. oktobar) Nišlije dočekuju šampiona Crvenu zvezdu, a Surduličani subotički Spartak, a kolo potom Radnički igra u Zaječaru sa OFK Beogradom, a Radnik protiv Crvene zvezde u Beogradu.
U poslednjem kolu prvog dela šampionata Nišlije dočekuju Vojvodinu, a Radnik ekipu OFK Beograda.
Mečevi 16. kola, tačnije početak drugog dela Superlige, na programu su 22. novembra, a zimska pauza je nakon 20. decembra kada se igra 20. kolo.
Prolećni deo sezone počinje 31. januara, a završava se 8. aprila kada započinju plej-of i plej-aut.
Kompletan raspored u novoj sezoni Superlige možete pogledati u nastavku teksta:
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Zašto takmičenje počinje u sred leta? Ko to pravi rasporede? Nikad to nije bilo.
Braco Juznoprugasi, na svu ovu bedu našeg Radnickog, preuzmite tribinu i otarasiti se turskog naziva „meraklije“, kao kopija „delija“! Meraklije nek navijaju za Trabzon!
Ceo život, a imam 46 god. pričam i da park ne treba da se zove Čair i naselje Čalije i svi ti turcizmi da se uzbace ! Šta nama to znači? niti znamo značenje niti nas interesuje i niko da se seti, evo decenijama, da te nazive promeni!
Toliko malo znate o istoriji Nisa da niste ni svesni da nosite turske gene.
Žao mi što Vam rušim sneška ali ja ne nosim turske gene ni malo a ni ogroman broj stanovnika Niša i Srbije.To je konačno pokazala DNK analiza pre nekoliko godina tako da žalim slučaj.
Pa naselje se i ne zove Čalije nego Malo Gnjilane. A što se tiče izbacivanja turcizama, gde su tudjice iz engleskog, mađarskog, nemačkog… Godinama u prosveti se borim za očuvanje našeg jezika ali džaba, to decu ne interesuje. Piši propalo.
Ja sam za naziv bugarasi i pridruzivanje bugarskoj ligi.
Ako se ustanovi nagrada za najgluplji komentar godine, mislim da ovde imamo par jakih kandidata.
Pa tvoj bi bio za zlatnu medalju.