11:49, 3. 10. 2022.

Košarkaši Zdravlja porazom u Valjevu počeli sezonu u KLS-u

Autor:M. MitićIzvor:Južne vesti
KK Zdravlje
Leskovčane boljeg rezultata i eventualne pobede koštala slaba igra u drugoj četvrtini; foto: Admiral bet KLS

Košarkaši Zdravlja rezultatom 79:70 (20:16, 28:20, 12:18, 19:16) poraženi su od valjevačkog Metalca na otvaranju sezone u Košarkaškoj ligi Srbiji. ”Farmaceute” je boljeg rezultata i eventulane pobede koštala loša igra u drugoj četvrtini, tokom koje je domaći tim stekao dvocifrenu prednost.

Imao je strateg Leskovčana Lazar Spasić pred otvaranje sezone velikih problema zbog povreda igrača, ali su i pored te činjenice u Valjevu favorizovanom Metalcu tokom većeg dela meča uspeli da pruže dostojan otpor.

Valjevci su tokom svih 40 minuta kontrolisali rezultat, a tokom druge četvrtine stekli su dvocifrenu prednost (37:27). Na odmor se otišlo sa plus 12 na strani tima koji sa klupe predvodi Branislav Ratkovica, ali su košarkaši Zdravlja u trećoj četvrtini zaigrali mnogo bolje u odbrani.

To se odrazilo i na rezultat, pa se u poslednjih 10 minuta utakmice ušlo sa rezultatom 60:54. Trojkom Stojanovića gosti su odmah prepolovili tu prednost, poenima Petkovića na 6 minuta do kraja prišli su i na minus 2 (66:64), ali više od toga nisu mogli. Strani košarkaši u dresu valjevačkog tima nisu dozvolili da meč uđe u neizvesnu završnicu i doneli su pobedu svom timu (79:70).

Metalac je do startne pobede predvodio Ibrahim Durmo sa 18 poena i 11 uhvaćenih lopti, a dabl-dabl učinak imao je i bivši centar Partizana Uroš Luković (11 poena, 11 skokova).

Kod Leskovčana je najefikasniji bio centar Lampkin sa 16 poena, dok je Jovanović pridodao 13.

Ekipa Zdravlja biće gost i u 2. kolu, a njihov naredni rival će u Subotici biti povratnik u KLS, ekipa Spartaka.