22:21, 17. 9. 2023.

Partizan u 98. minutu sa penala osigurao pobedu nad surduličkim Radnikom

radnik, partizan, foto aprtizan sandic
Drugi poraz u sezoni; foto: Sandić, FK Partizan

Vodio je Radnik iz Surdulice rezultatom 2:0 protiv Partizana u Beogradu, ali je domaćin uspeo da trijumfuje rezultatom 3:2 (0:2) zahvaljujući golu Natha u 98. minutu sa "bele tačke". Radniku je ovo drugi poraz i sa 7 bodova je trenutno 12. na poziciji.

Pet minuta trajala je provera u VAR sobi zbog jedanaesterca dosuđenog crno-belima u 93. minutu. Na kraju je Partizan dobio šansu koju je Natho iskoristio da donese pobedu Partizanu, petu u sezoni.

fk radnik, fk partizan, foto m todorovic partizan Bodovi ostali u Beogradu; foto: Todorović, FK Partizan Poveo je Radnik u 7. minutu golom Gašića koji je pogodio sa ivice šesnaesterca. U 27. minutu Radnik je vodio sa 2:0 - nakon kontre je Duronjić naleteo na odbijenu loptu Jovanovića i pogodio mrežu.

U 38. minutu Saldanja je postigao gol za Partizan, ali je sudija, nakon kosultacije sa VAR sobom, poništio pogodak.

Što nije uspelo Saldanji, uspelo je Zahidu koji je u 61. minut iskorisio asistenciju Nikolića i doneo prvi gol crno-belima (1:2).

U 79. minutu, nakon povlačenja Saldanje, Partizan je dobio šansu za penal, a isti igrač je dva minuta kasnije doneo izjednačenje sa "bele tačke".

Novi jedanaestarac dosuđen je u 93. minutu, a Natho je pet minuta kasnije doneo trijumf domaćinu.

Sa 7 bodova Radnik je na 12. mestu na tabeli, a u narednom kolu dočekuje niški Radnički koji je slavio nad IMT-om.