17:45, 14. 1. 2023.

Prva provera i prva pobeda niškog Radničkog na pripremama

Radnički Niš, pripreme
Prva provera, pa prva pobeda; foto: FK Radnički Niš

U prvom kontrolnom meču na pripremema u turskoj Antaliji fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su rezultatom 2:1 (2:1) Jageloniju, trenutno 13. ekipu u prvenstvu Poljske. Oba gola za tim iz Niša postigao je Stefan Cvetković. Naredni protivnik je Zira iz Azerbejdžana.

Za Radnički, koji je od srede na pripremama u Turskoj, su u prvom poluvremenu igrali Rosić, Varga, Andrić, Jamkam, Stojanović, Stefan Marjanović, Mesarović, Cvetković, Mićin, Belaković i Štulić.

Nišlije su povele u 30. minutu kada je Nemanja Belaković ukrao loptu koju je dodao do Cvetkovića koji je bio precizan. Minut kasnije, Štulić je oboren u kaznenom prostoru poljske ekipe, a Cvetković je iskoristio priliku sa "bele tačke" za 2:0.

Jagelonija je u 43. minutu smanjila zaostatak kada je Škripžak postigao gol (2:1).

U drugom poluvremenu za ekipu sa "Čaira" igrali su Stevanović, Frej, Etongu, Savić, Maka Gaku, Đurišić, Pejović, Jovanović, Saša Marjanović, Ajdar i Petrov.

Nišlije su pravile šanse, ali pogodaka više nije bilo. Trener Nenad Lalatović kaže da su utisci pozitivni posle prvog meča i prve pobede posle dva meseca.

Rezultat nije uvek u prvom planu, ali uvek je lepo kada se pobedi. Igrači su ispunili sve zahteve u igri, obe postave su me zadovoljile. Mi smo ujutro imali trening, a popodne odigrali utakmicu protiv izuzetno jakog protivnika, koji je igrao u najjačem sastavu svih 90 minuta. Na pravom smo putu, ali ne smemo da poletimo. Ovo je tek prva utakmica, a ovde ih imamo još pet - rekao je Lalatović.

Za Jageloniju su igrali Alomerović, Kupiš, Škripžak, Pazdan, Nastić, Pospišil (Rona), Imaz, Ngujamba, Vojdakovski (Samborski), Bida, Bortničuk.

Sledeći meč Radnički će igrati u utorak, 17. januara protiv Zire iz Azerbejdžana.