22:15, 27. 7. 2019.

Radnik deklasirao Spartak, dva gola fudbalera koji je juče stigao u Surdulicu

Radnik Dubočica fudbal
U sledećem kolu Surduličani gostuju Spartaku; foto: FK Radnik

Debi za pamćenje imao je Boban Georgiev, s obzirom na to da je juče potpisao ugovor sa Radnikom, večeras dobio šansu u startnoj postavi i iskoristio je na najbolji mogući način, postigavši 2 gola. Surduličani su imali sjajan debi na novoj travi svog stadiona, pošto su u 2. kolu Superlige savladali subotički Spartak sa velikih 4:0.

Baš kao i u 1. kolu, Radnik je poveo pogotkom Zorana Danoskog. Ovog puta sve se dogodilo u 32. minutu, sa penala. Da se ne ponovi utakmica odigrana u Užicu postarao se još jedan Makedonac u dresu Surduličana Boban Georgiev.

22-godišnjem napadaču bilo je potrebno svega 40 minuta u dresu Surduličana da postigne gol, s obzirom na to da je juče potpisao ugovor, a danas debitovao. Sa 2:0 se otišlo na poluvreme, a svega 5 minuta po povratku na teren nastavio je Georgiev da briljira, pošto je još jednom loptu smestio iza leđa golmana Miloša Ostojića.

Velikih i, ispostaviće se, konačnih 4:0 postavio je u 72. minutu mladi reprezentativac Srbije Igor Zlatanović.

Radnik sada ima polovičan učinak u Superligi, pošto ima po pobedu i poraz. U sledećem kolu gostovaće Čukaričkom, timu koji će pre toga imati lepe šanse da se plasira u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.